ادامه فعالیت واندرز در صفحه اینستاگرام و کانال تلگرام دنبال می گردد و سایت دیگر به روز رسانی نخواهد شد


برای پیگیری اخبار واندرز۲۳۷، ما را در صفحات اجتماعی دنبال کنید
حافظه یکی از بزرگترین خصوصیات مغز انسان است، مغز انسان میتواند کوچک ترین نکات و مطالب را تا سالها حفظ کند اما گاهی نیز پیش می آید که به دلایلی این خصوصیت مغز آسیب ببیند، یکی از افرادی که به نظر میرسد دچار این مشکلات باشد شخصی است به نام بنجامین کایل، هیچ چیزی در مورد این شخص دقیق نیست و میتوان تاریخ تولد او را سال 2004 دانست! داستان بنجامین کایل تا به امروز نیز یکی از عجیب ترین و شناخته شده ترین حالات فراموشی است، بنجامین کایل تنها شهروند قانونی تاریخ آمریکاست که هویتی ندارد!
در نیمه شب 2 می 2004 مردی کاملا عریان با تعدادی زخم روی بدنش و شکستگی روی شقیقه ی خود وارد کافه ای شبانه شد و به محض ورود از هوش رفت، این مقدمه ای برای یکی عجیب ترین پرونده های تاریخ شد.

پس از رسیدن پلیس و نیروهای پزشکی کایل به بیمارستان منتقل شد و 15 ساعت بعد به هوش آمد، شواهد فیزیکی نشان از این نکته داشتند که او مدت زیادی پیاده روی کرده و زخم های بدنش به علت برخورد به زمین و یا شاخه ی درختان بوده و چیزی دال بر درگیری فیزیکی پیدا نشد، حتی تعدادی نیش مورچه ی قرمز نیز روی بدن او پیدا شد.پس از به هوش آمدن اون تنها یک چیز را به یاد میآورد، و آن نیز اسم کوچکش بود، بنجامین!

پس از 2 هفته حضور در بیمارستان فامیلی "کایل"  توسط اداره ی ثبت ایالت جورجیا به او داده شد تا در نهایت پس از یافتن خانواده ی او هویت واقعی او مشخص شود.

چیزی حدود 1 ماه اگهی همراه با عکس کایل در بیش از 15 شبکه از شبکه های ملی آمریکا منتشر شد تا خانواده ی او پیدا شود اما در نهایت هیچ خبری نشد، در خود ایالت جورجیا نیز آگهی های بسیار زیادی توسط پلیس و افراد علاقه مند منتشر شد اما باز هم هیچ اتفاقی نیوفتاد.

بنجامین کایل دارای مشخصه های فیزیک بسیاری نادری است، او سفید پوست، 180 سانتی متر قد و 100 کیلوگرم وزن دارد، اما دو نکته ی بسیار خاص درمورد او وجود دارد، چشمان او دورنگ است، سمت راست سبز و چپ آبی که این پدیده تنها در 8% از انسانها رنگین چشم اتفاق میوفتد، نکته ی دوم اثر انگشت اوست، کایل جز 1% از انسان های کره ی زمین است که اثر انگشت ترکیبی دارند.

تا به امروز بیش 15 بار با کایل در تلویزیون آمریکا مصاحبه شده است، کایل نکات بسیار جالبی را در این مصاحبه ها عنوان کرده است برای مثال او گفته وقتی برای اولین بار در بیمارستان خود را درآیینه دیده چیزی بیش از 20 سال پیرتر از انتظار خود بوده است.

2 موسسه ی بزرگ خیریه کایل را زیر چتر حمایتی خود گرفتند و در نهایت او از بیمارستان مرخص شد و در رستورانی مشغول به کار شد، او مدتی در آنجا مشغول شد تا اینکه 6 ماه بعد در گاراژی شغل نگهبانی را پذیرفت، و پس از مدتی نیز انرا نیز رها کرد، کایل هم اکنون در فلوریداست و در رستورانی کار میکند.

اقدامات بسیار زیادی برای یافتن هویت اصلی کایل انجام شده است، در مدت 12 سال 5 بار نام و اثر انگشت او در بزرگترین بانگ اطلاعاتی آمریکا جستجو شده است، او کارمند و یا استخدام هیچ اورگان دولتی نبوده و هیچ گونه پرونده ای در ادارات پلیس آمریکا ندارد.

دانشگاه های تگزاس، جورجیا، و هاروارد با انجام تست دی ان ای سعی کردند ارتباط و شباهتی بین خصوصیات او و افرادی دیگر در آمریکا پیدا کنند اما هرگز موفق نشدند، پروفسور ویلیام اَوِگنی درمورد او این تلاش ها عنوان کرده: ما دی ان ای او را با تمام بانک های اطلاعاتی آمریکا تطبیق دادیم اما همه ی آنها شکست خورد، بنجامین کایل آمریکایی نیست! از این نظر که هرگز چیزی از او ثبت نشده است.

پردازش چهره ی او نیز برای یافتن عکسی از او مربوط به قبل از 2004 نیز شکست خورده است.

پرونده ی بنجامین کایل به حدی عجیب است که حتی تاریخ تولد او نیز به شکل تخمینی و با توجه به چهره و خصوصیات فیزیکی او گفته شده و به نظر میرسد کایل در آستانه ی 70 سالگی خود باشد.

پزشکان درمورد احتمال فراموشی او عنوان کرده اند که سازگار مغز او کاملا عادی و نرمال است اما باتوجه به اینکه او هیچ چیزی را به یاد نمیاورد این احتمال وجود دارد اما در کل ایلات متحده امریکا هیچ پزشکی او را در این مورد معاینه نکرده است. (با توجه نبودن هرگونه پرونده ی پزشکی)

به واسطه ی این اتفاقات نام و مورد کایل بسیار فراگیر شد و درتمام دنیا تصاویری از او برای یافتن خانواده ی او منتشر شد اما نتیجه ای نداشت.

دراین میان افرادی نیز تئوری هایی عجیب مانند کایل هدف نوعی ازمایش بوده و یا اینکه ریشه ی فرازمینی و ... دارد را منتشر کردند.

در 16 سپتامبر 2015 کایل با انتشار کامنتی در فیسبوک خود عنوان کرد که خانواده ی خود را یافته است اما با توجه به اینکه به مدت شش ماه محل اقامت او نامعلوم بود (به علت فشار روانی ناشی از حضور همیشگی خبرنگاران) بسیاری این کامنت را دروغی از طرف خود او و با افرادی دیگر میدانند.


احمد سناتور

این مرد شاید ناخودآگاه و تصادفی یا سر یه آزمایش عجیبی به بعدی از زمان فرستاده شده و حتما تمام اشخاصی که تو زمان سیر میکنن در اثر شوک قوی ؛دچار فراموشی میشن و دیگه یادشون نمیاد که از چه دوره ای اومدن که نمیشه باهاشون ارتباط برقرار کرد.شاید هیتلر و اطرافیانش هم وارد تونل زمان شدن و در جایی و زمانی در حال زندگی هستن.

n.a

گمشده...یادمه دوسه سال پیش یکی تو شهرماهم گم شده بود ی پیرمرد هنوز اعلامیه هاشو یادمه فک کنم پیدا هم نشد.کلا از این گمشده ها چن تا داریم.حتی تو روستای خودمون ی داستان مشهوری هس از زن یکی از اهالی روستا حدود چن سال پیش که سر ی قضیه ای یکی نفرینش میکنه که الهی سر به بیابون بزاری و این حرفا.بعد از چندین ساااال نفرین طرف گریبانگیرش شد و سربه بیابون گذاشت هیچ وقت هم پیدا نشد ولی ی سری وسیله و نشونه ازش تو جنگل پیدا کردن.حتی پدرم میگف یکی از اهالی شهرمون ک هنوزم زندس ب مدت یک هفته جنا دزدیده بودنش

مجتبی

اگه سابقه ای داشت حتما پیدا میشد ممکنه از ادمهای ساخته دست بشر باشه از اینجور ازمایش ها زیاد انجام میشه

علی

یاد جوکر افتادم :)
همچین آدمایی جون میدن واسه به آشوب کشیدن دنیا خرابکاری و ترور :)

مولانا

این کجاش عجیب بود آخه؟؟ خودمون چیزا رو برای خودمون عجیب میکنیم
بنده خدا تنها بوده دلش هوای آمریکا کرده پاشده پیاده اومده آمریکا وقتی رسیده از فرط خستگی تمام دم و دستگاش ریخته به هم. تموم شد رفت :|

امیر

مرسی جالب بود.
همیشه تواینجور موارد میگم
هررررچیییزی امکان داره!!

ارسال نظر جدید