ادامه فعالیت واندرز در صفحه اینستاگرام و کانال تلگرام دنبال می گردد و سایت دیگر به روز رسانی نخواهد شد


برای پیگیری اخبار واندرز۲۳۷، ما را در صفحات اجتماعی دنبال کنید
تئوری های عجیب بسیاری در دنیا وجود دارد که بسیاری از انها حتی یک دلیل برای ثابت شدن ندارند، با وجود اینکه تعدادی از انها بسیار جالب هستند اماباید قبول کرد که چیزی که اثبات علمی نداشته باشد هرگز پذیرفتنی نیست، در این میان تعدادی تئوری دیوانه کننده اما خاص وجود دارد که بسیاری به شدت به انها اعتقاد دارند، یکی از این تئوری ها درمورد احتمال خالی بودن مرکز زمین است، با وجود اینکه چنین تئوری مشکلات زیادی در زمین شناسی ایجاد میکند اما...


یکی از عجیب ترین و جالب ترین تئوری های توطئه ایده ی زمین خالی و یا حفره ی زمینی است! بر این اساس زمین از داخل مانند یک گوی خالی است که موجوداتی عجیب در ان زندگی میکنند و حیات در ان وجود دارد.


طرح این ایده به اواسط قرن 18 برمیگردد این ایده سال هاست دست مایه ی نویسندگان و داستان های علمی تخیلی شده است از سفر به مرکز زمین ژول ورن تا بسیاری از داستان های تخیلی دیگر همگی در این مورد هستند.


ایده ی وجود حیات و سرزمینی درون زمین بسیار قدیمی است و به یونان باستان برمیگردد، در ان زمان مردم معتقد بودند که خدایان در اعماق اسمان و زمین زندگی میکنند و هروقت بخواهند با ارابه های خود پرواز میکنند همچنین بودایی های تبت نیز چنین اعتقادی دارند و میگویند خانه ی اصلی ویشنو درون زمین است در افسانه شناسی مردم بریتانیا نیز داستانی تحت عنوان کراچوئن یا دروازه ی جهنم وجود دارد که درمورد غاری است که به سرزمینی بسیار ترسناک میرود، مطالعه ی تفکرات اقوام قدیمی نشان میدهد تقریبا همه ی انها معتقد به وجود چنین چیزی بوده اند.


اما دنباله و ادامه ی این ایده مربوط به سالهای 1700-1800 است ادموند هالی اخترشناس بزرگ برای اولین بار به شکل علمی اعلام کرد که زمین میتواند دارای دو خروجی باشد، که هر کدام در قطب های زمین قرار دارند، او عنوان کرد که نه تنها زمین بلکه تمام سیارات خاکی این گونه اند پس از هالی تعدادی اخترشناس دیگر نیز دقیقا همین تئوری را مطرح و تایید کردند.(تصویری مربوط به یک ماهواره ی خواشناسی مربوط به سال 2010)
در سال 1818 جان سیمنز با شواهد ریاضی نشان داد زمین باید دارای دو حفره ی بزرگ درمرکز خود باشد، طول ان 810 مایل(1300کیلومتر) است که هردهانه ی ان بیش از 500 کیلومتر پهنا دارد، سیمنز تبدیل به بزرگترین و مهمترین حامی این ایده شد و سعی بسیاری کرد که به قطب شمال سفر کند و این تئوری را ثابت کند اما در نهایت به علت بیماری درگذشت، اما از او کتابی با نام تئوری حفره ی زمین باقی مانده است که الهام بخش بسیاری در این زمینه شده.


در اوایل قرن20 روزنامه ای در ایالت کانزاس با انتشار مطالبی در این رابطه تب بسیار داغی را در این مورد در امریکا به راه انداخت و پس از ان بود که تا سال های سال و تا همین امروز نیز مطالب بسیاری در این مورد چاپ و نوشته شده است، طبق امارهای گرفته شده توسط موسسه ی مطالعات اماری امریکا بیش از 15% مردم امریکا 3% مردم جهان معتقد به این تئوری هستند، که البته مهم ترین دلیل کم بودن چنین میزانی کمتر شناخته شدن این تئوری نسبت به دیگر مسائل است.(معروف ترین تصویر در این تئوری که مربوط به ماموریت اپولو است که از قطب های زمین گرفته شد)
امروزه هیچ نظریه ی علمی و هیچ دانشمندی نیست که چنین تئوری را حمایت کنداما در سال 1985 در مقاله ای در هلند یک فیزیکدان ثابت کرد زمین میتواند به شکل یک کره ی تو خالی باشد و هیچ مشکلی از نظر گرانشی و تئوریک برای ان پیش نخواهد امد او همین طور به راحتی نیز ثابت کرد که گرانش درون این حفره نیز به غیر از راستای عمودی به میزانی بسیار کم، کمتر از زمین است.
با توجه به اینکه عمیق ترین حفره ی ایجاد شده در زمین مربوط به یک سکوی نفتی (ساخالین) است که تنها 13 کیلومتر عمق دارد بسیاری هنوز نیز معتقدند چنین تئوری میتواند درست باشد، اما عجیب ترین و در عین حال جالب ترین مدرک حامیان این تئوری تعدادی تصویر از زمین است که توسط پروژه ی اپولو و تعدادی ماموریت دیگر از زمین گرفته شده، بر این اساس حامیان این تئوری میگویند که بسیاری از تصاویر ثبت شده از زمین دروغ و دست کاری شده است، با توجه به اینکه قطب های زمین مکان هایی بسیار کم بازدید هستند و شاید در سال تنها 10نفر ان هم افرادی برگزیده و خاص بتوانند از انها دیدن کنند و این نکته که این حفره ها دقیقا درمرکز قطب و سخت ترین مکان های ممکن هستند احتمال درست بودن چنین تئوری چقدر است؟!

تصویر زیر اخیرا و توسط یکی از ماهواره های عکاسی گوگل مپ گرفته شده است، حرف های زیادی حول این تصویر وجود دارد، این عکس مربوط به یکی از دورترین نقاط قطب جنوب است و به نظر میرسد یک غار است که دهانه ی ان بیش از 5 کیلومتر پهنا دارد، بسیاری انرا پایگاهی نظامی  و تعدادی نیز محلی برای ورود و خروج یوفو ها میدانند اما تعدادی نیز انزا یکی از ورودی های زمین میدانند، شما با وارد کردن مختصات داده شده در گوگل مپ میتوانید این حفره را بیابید.احمد

سایت شما جز معدود سایت های فارسی که به جنبه علمی مباحث اهمیت می ده. با تشکر از مطالبتون. ممنون میشم مطالبتون رو با مدارک علمی بیشتر بنویسید. ولی کارتون عالی مثلا مطالب در عمق اینترنت و مطالب مربوط به آلمان نازی جالب بودند.

عليرضا

دوستان به اين ادرس برين جالبه و تا حدي هم به مطلب خالي بودن زمين ميشه ربط داشته باشه
http://bedandid.com/2016/05/17/16886

شایان بیکار

همی الان اون مختصات زدم هیچی نیست
ولی اون قسمت با رنگ سبز!!! پر شده هیچ کدوم از قسمت های قطب جنوب این شکلی نیست
احتمال نود در صد دستکاری شده

eternidade-e-um-dia

داداش سایت ـ عالیه عالی همیشه مطالب جالب و جذابی گذاشتی و ما هم پیگیرت هستیم
در مورد لایه سوم حتما بنویس

AmiR..Se7eN

فوق العاده .
راجب منبع و این عکس ها ، میشه با دسترسی به لایه سوم از صحت این عکس ها و عدم دستکاری تو اون ها مطمئن شد ؟

پاسخ :

ربط خیلی زیادی به هم ندارن...لایه ی سوم بیشتر حالت خلاف داره تا علمی و سند البته شایدم بشه و سایتای خاصی باشن ولی من اطلاعی ندارم.

وحید

کارت حرف نداره داداش

محمد

ناراحت نشی ولی اوایل پستای جالب تر میزاشتی ، البته نمی گم این پست جالب و مهم نیست ولی خیلی خیلی موضوعات جذاب تر هست که میتونی راجب شون بنویسی ...

پاسخ :

یه مقدار مشکل کار و وقت دارم ولی حتما سعی میکنم بهتر شم...

شایان

افسانهای که از قدیم موندن اگه درموردشون کاوش بیشتر بشه حقایق زیادی
کشف میشه
خدایان از اعماق زمین و اسمان امدند!!!!
اقا سایت عالی داری فرید خان
میدونم زحمت میشه ولی اگه علاقه داری درمورد بعضی گونه ها خیالی مثل دورفها (اوناهم شباهت عجیب به موجودات واقعی اسم نوندرتال دارنونه ای که تو اروپا وجود داشتن)یا انانکی ها سومریا
یا همین جنها و الفهاکه تو تمام ملل به گونه ای هستن

پاسخ :

چشم...حتما در اولین فرصت مینویسم

پویان

الان ما دیگه تو تکنلوژی و امکانات واقعا پیشرفته ایم
آیا چنین امکانی نیست به این حفره برن ؟! یا رباطی بفرستن ؟!
چرا اینکارو نمیکنن , تا به این حاشیه ها پایان بدیم ( بحث فقط سر این نیست )
خیلی از حاشیه هایه اطرافمون ( زمین) و نقاط مرموز احساس میشه واقعا میتونن مو شکافی کنن ولی چرا کاری انجام نمیشه ؟!

پاسخ :

بحث اول اینه که واقعا وجود دارن؟...اگه دروغن که هیچ ولی اگه واقعیتن از کجا میدونی نرفتن و فقط نمی خوان نتایجو منتشر کنن؟... نظر من کلا اینه از هر صدتا از چنین یکیش درسته که اون یکیم یا تحقیق روش نشده و یا اینکه نتایجش منتشر نمیشه.

ارسال نظر جدید