ادامه فعالیت واندرز در صفحه اینستاگرام و کانال تلگرام دنبال می گردد و سایت دیگر به روز رسانی نخواهد شد


برای پیگیری اخبار واندرز۲۳۷، ما را در صفحات اجتماعی دنبال کنید
سال های سال است بسیاری سوالاتی درمورد ماموریت های سری امریکا میپرسند، از اینکه امریکا در سمت دیگر ماه چه میکند و چرا بسیاری از تصاویر منتشر شده از ماه کم کیفیت و عجیب است.

سال های سال است بسیاری معتقدند امریکا هرگز به ماه نرفته و این داستان تنها برنامه ای تبلیغاتی برای شکست دادن شوروی در برنامه ی فضایی بوده است، اما با این حال امروزه میتوان ادعا کرد بسیاری از تصاویر و عکس های منتشر شده از ماه واقعا عجیب هستند و میتوان در بعضی از انها مشکلاتی یافت...در تاریخ 25 ژانویه 1994 امریکا در ماموریتی بسیار مهم موفق شد ماهواره ی عکس برداری بسیار دقیقی به نام Clementine را به فضا بفرستد، این ماهواره در ان زمان یکی از دقیق ترین و بهترین دوربین های جهان را داشت به طوری که بوش پدر این ماموریت را موفق ترین ماموریت فضایی دوران خود نامید.

مدت این ماموریت 115 روز بود که در 90 روز از این 115 روز این ماهواره باید از اجرام نزدیک زمین و خصوصا ماه عکس برداری میکرد این ماهواره بدون هیچ مشکل فنی موفق شد بیش از 2 میلیون عکس دیجیتال از فضا تهیه کند که بیش از 250 هزار انها مربوط به سطح ماه بود.

بر طبق توافقی که ناسا انجام داده بود تمام این عکس ها پس از اتمام باید در اختیار مردم قرار میگرفت، و همین اتفاق افتاد دقیقا 2 ماه پس از اتمام این ماموریت نزدیک به 1.8 میلیون عکس گرفته شده توسط این ماهواره منتشر شد.

در سال 2004 شخصی به نام جوزف اسکیپر تصویری را منتشر کرد که در ان به شکلی کاملا مشخص قسمتی از عکس تیره و تار شده بود! پس از انتشار این عکس در مدت 50 روز بیش از 175 عکس دیگر با همین خصوصیت پیدا شد، نکته ی جالب در ان زمان این بود که تمام این عکس ها برروی سایت ناسا قرار داشت و در واقع خود ناسا این عکس ها را در سایتش منتشر کرده بود.

(اولین تصویر از جسم تیره شده بر روی ماه)اسکیپر در روزهای اینده هم موفق شد تصاویری با همین خصوصیات بیابد، در نهایت ناسا پس از اینکه متوجه شد سر و صدای زیادی ایجاد شده این تصاویر را از سایت خود برداشت و دوباره قرار داد، با این تفاوت که ان نقاط حذف شده بودند!

جیم هورکس که خود یک متخصص عکس است و برای پلیس لس انجلس کار میکند در همان سال به درخواست بسیاری از مردم سعی کرد بعضی از این تصاویر را واضح تر کند هرچند بر طبق حرف های خود او متخصصین ناسا با قوی ترین نرم افزار این تصاویر را تیره کرده اند و هیچ راهی برا ی درست کردن انها وجود ندارد.(نهایت وضوح عکس)در معروف ترین این تصاویر که اولین عکسی بود که منتشر شد، نقطه ای تیره وجود دارد که پس از بررسی اعلام شد اندازه ی این نقطه 10 برابر شهر لس انجلس است! بسیاری معتقدند این نقطه در واقع یک سفینه ی فضایی است!(تصویر بالا)

(برجی روی ماه!)از ان تاریخ به بعد بسیاری از تصاویر منتشر شده توسط ناسا توسط بسیاری از متخصصین بررسی شد و حاصل ان بسیار تکان دهنده بود، در بسیاری از تصاویر منتشر شده از ماه اجسامی مانند برج با ارتفاع هایی نزدیک به 4-5 کیلومتر وجود دارد! طبیعت قانون ساده ای دارد، هرگز خط راست درست نمیکند. در سال 2006 در تصویر دیگری که منتشر شد به وضوح مسیر حرکت یک جسم روی ماه وجود دارد، وضوح این عکس به حدی بالاست که سایه ی جسم سقوط کرده کاملا واضح است، ناسا هرگز جوابی به سوال اینکه این جسم چیست نداد.شما میتوانید با جستجوی جمله ی  Clementine Lunar Image Browser 1.5 بسیاری از این تصاویر را بیاید، فقط توجه داشته باشید که سایت اصلی این تصاویر در اختیار نیروی دریایی امریکاست.

مجتبی

مطلب بسیار عالی بود ، فقط زمان میتونه حقایق رو اشکار کنه کاش ما تا اون زمان باشیم

چلسی

خب الان چی میشه گفت جز اینکه واقعا دمت گرم با این اطلاعاتی که میدی!
واقعا حیرت انگیزه این مطلب !!

پاسخ :

چاکرم!...

rocky

سلام به شما نویسنده ی عزیز دل.آقا چجوری میشه باهات در ارتباط باشم و چت کنم؟تو کدوم شبکه ی اجتماعی هستی؟
در ضمن سایتت ارو بدجور معتاد کرده,فکر ما رو هم بکن.زود به زود مطالب باحالتو بذار

پاسخ :

سلام...لطف داری داداش... https://www.facebook.com/wonders237?fref=nf

Milan

چه قدر عجیبه! یعنی واقعا قبل از انسان موجودای دیگه ای هم رو ماه رفتنو ناسا هم چیزی نگفته؟؟؟!!

René Higuita

درود
درباره ماه هم حقایق هست هم بزرگنمایی ها و هم افسانه و داستان...
حقیقت این است که آپولو 11 روی سطح ماه فرود آمد . ســانسور بخشی از مکالمات آرمسترانگ گواهی بر این بود که گویا چیزی دیده و بیان کرده که نباید. از طرفی چند وقت پیش جین پینگ هم گفته بود که حدود 1000 عکس از 3000 عکس محرمانه ناسا از مشاهدات سطح ماه به دستش رسیده که باعث تعجبش شده و امریکا را به ســانسور خبری از مشاهدات و اتفاقات پیش آمده در ماه متهم کرده بود. البته اون عکس ها هم هیچوقت رسانه ای نشد و به صورت فوق محرمانه نزد چینی ها محفوظ ماند.
اون برج روی ماه هم طبق محاسبات آپولو16 حدوداً 2.7 کیلومتر ارتفاع داره و به صورت موربه که احتمال سفینه بودنش رو تقویت میکنه. یک شیء دیگر هم هست که سه یا چهار ورودی داره و قطر استوانه اون 300 متر برآورد شده اون دیگه کاملاً به صورت افقی روی سطح ماه قرار گرفته و بخش پایینیش دچار تخریب شده و به همین دلیل احتمال اینکه سقوط کرده باشه زیاده. از طرفی اشیای مشابه در سطح مریخ هم رویت شده که البته هیچ عکسی از اونها منتشر نشده.
اونقدر شدت ســــانسور در این زمینه ها از سوی کشورهایی که اطلاعاتی در دست دارند زیاد است که به قطع نمیتوان گفت چه چیزی حقیقت دارد و چه چیزی نادرست است. از طرفی سوء استفاده و قرض ورزی ها هم در حدی ست که نمیتوان دریافت چه عکسی حقیقی و چه عکسی مونتاژ و دستکاری شده است.

مهراب

ممنون از مطالبت. سایت خیلی خوبه... به فعالیتت ادامه بده

ژی

"فقط توجه داشته باشید که سایت اصلی این تصاویر در اختیار نیروی دریایی امریکاست."
مگه میخواد چیکارمون کنه؟؟

پاسخ :

هیچی...همین جوری جهت بی حرف نبودن گفتم!

akbar

از نزدیکترین همسایه زمین اطلاعات خیلی کمی داریم ، حالا حساب کن اون ور کهکشان چه خبره ، بزرگی خدا....

ارسال نظر جدید