ادامه فعالیت واندرز در صفحه اینستاگرام و کانال تلگرام دنبال می گردد و سایت دیگر به روز رسانی نخواهد شد


برای پیگیری اخبار واندرز۲۳۷، ما را در صفحات اجتماعی دنبال کنید
بدن انسان تا حدي بسار پايين ميتواند در  برابر مقادير بسيار ناچيز تشعشع حاصل از مواد پرتوزا مقاومت کند اما در صورتي که اين ميزان از حد مشخصي عبورکند مرگی دردناک در انتظار شخص خواهد بود هرچند بیماری ناشي از مواد پرتوزا در حالت عادي به شکل بيماري هايي مانند سرطان خود را نشان خواهد داد اما در تاريخ 30 سپتامبر سال 1999 اشتباهي بسيار بزرگ در پالايشگاه تاکامورای ژاپن رخ داد، طي اين حادثه بيش از 16.6 کيلوگرم اورانيوم از قوي ترين نوع وارد محيط شد...


از ميان افرادي که آلوده شدند شخصي به نام هيروشي اوچي بيش از 20 دقيقه در برابر تابش تشعشات قرار گرفت، در ابتدا حال عمومي او خوب بود تا اينکه پس از 18 ساعت هيروشي دچار حالت تهوع و ضعف شد، در نتيجه به سرعت از حالت قرنطينه به بستري تغيير پيدا کرد.

چيزي که درون بدن هيروشي اتفاق افتاده بود بسيار وخيم تر ا چيزي بود که تصور ميشد، تشعشعات تمام کروموزوم هاي بدن هيروشي را نابود کرده بودند، در واقع به اين معني که هيروشي هرگز وجود نداشت!

در مدت 24 ساعت پوست بدن هيروشي شروع به افتادن کرد و يکي پس از ديگري ارگان هاي داخلي او از کار افتادند، پس از 6 روز هيروشي ديگر حتي توان برقراري ارتباط را نداشت اما چند قبل از اينکه اين توان را نيز از دست بدهد بارها از پزشکان خواست که زندگيش را خاتمه دهند.

مورد اوچي تبديل به يکي از کنجکاوانه ترين موارد پزشکي زمان خود براي بررسي عکس العمل بدن در برابر مواد پرتو زا شد، به طوري که پزشکان با تمام توان خود سعي داشتند او را زنده نگه دارند و موفق شدند نزديک به 83 روز هيروشي اوچي را زنده نگه دارند که در طول اين مدت وضعيت او به طو کامل بررسي و تحليل  ميشد و روش هاي مختلفي براي درمان احتمالي او اجرا شد.

در مدتي که اوچي تحت درمان قرار داشت روزانه نزديک به 20 ليتر مايعات به بدن او تزريق ميشد، بسياري از پزشکان در جهان خواستار مرگ راحت و اوتانازي براي اوچي شدند اما با اين روش موافقت نشد و اوچي تبديل به يک مورد آزمايشگاهي شد.

در نهايت هيروشي اوچي با بدني که 80% پوست، 35 % استخوان و 60 % مغز استخوان خود را از دست داده بود از دنيا رفت.

آخرین تصویر هیروشی اوچی (میتواند آزار دهنده باشد)

نگین

نکشتنش هیچ تازه واسه بیشتر زنده موندنشم تلاش کردن://///

امین هادوی

سلام
جایی خواندم که دلیل این حادثه ذخیره محلول اورانیل نیترات (Uranyl nitrate) در مخزن حاوی تنها ۱۶٫۶ کیلوگرم اورانیوم بود که از جرم بحرانیش تجاوز کرده بود. (نقل به مضمون)

Blest

بدبخت اخرین خواسه ش این بوده که زودتر بکشنش بعد اینا ۸۳ روز زنده نگهش داشتن و روش آزمایش کردن بیچاره رو

امید

عزیز دل بده به کار کجا رفتی

ابی

فردین

پویا

بنده خدا داشته زجر میکشیده بعد به مورد آزمایشگاهی تبدیلش کردن. عجب آدمای ظالمی بودن.

علی

در رابطه نظریه شبکه مقاله بذارید لطفا

مهدی

مرسی فردین جان

sssss

کی راجع به عدد 237 مقاله می ذارید؟

پاسخ :

به زودی ...

amir

مرسی از مطلب مو ب تن ادم سیخ میشه

ارسال نظر جدید