ادامه فعالیت واندرز در صفحه اینستاگرام و کانال تلگرام دنبال می گردد و سایت دیگر به روز رسانی نخواهد شد


برای پیگیری اخبار واندرز۲۳۷، ما را در صفحات اجتماعی دنبال کنید
عروسک ها، اسباب بازي هايي که در برخي موارد گزارش هايي عجيب از آن ها داده مي شوند. گزارش هايي بسيار غير منتظره و باور نکردني که انسان ها را به فکر فرو مي برند که آيا اين ها واقعا يک عروسک و يک اسباب بازي بي جان هستند، يا موجوداتي ترسناک با توانايي هاي خارق العاده؟!"ايسلا دلاس مونساس" (جزيره ي عروسک ها) يک جزيره کوچک و البته ترسناک خالي از سکنه است که در جنوب کشور مکزيک و در ميان کانال زوچيميکو قرار دارد. اين جزيره به روح دختري اختصاص داده شده که سرنوشتي بسيار غم انگيز داشت و در همان کودکي و به شکلي بسيار عجيب جان خود را از دست داد.

در آن منطقه هزاران انسان زندگي مي کنند، در حالي که در اين جزيره ي کوچک صدها عروسک مهيب! بدن هايي قطع شده، سرهايي بريده و چشماني خالی که به درختان زينت بخشيده از اصلي ترين ويژگي هاي ظاهري اکثر اين عروسک ها است! حتي در روشنايي ظهر هم چهره ي اين عروسک ها بسيار تهديد آميز و ترسناک است.

اگر با محلي هاي اطراف آنجا صحبت بکنيد داستاني را برايتان تعريف مي کنند که به درست بودن آن ايمان دارند. گفته مي شود که اين دختر در سال ها قبل و به شکلي عجيب و مرموز در اين جزيره غرق شده است و روح او به داخل عروسک هاي اين جزيره منتقل شده. در افسانه هاي محلي آمده است که عروسک ها سر و دستانشان را تکان مي دهند و چشمانشان را که گاها خالی هستند باز و بسته مي کنند!

برخي از شاهدان ادعا مي کنند که صداي پچ پچ اين عروسک ها را شنيده اند و برخي که در قايقشان و در کنار جزيره بوده اند، مي گويند که عروسک ها سعي در راضي کردنشان داشته اند که از قايق هايشان پياده شده و به جزيره بروند. نکته ي جالب اين است که در حالي که اين مسئله از نظر بسياري تنها يک ادعاي مضحک است، محلي ها به اين اتفاقات باور دارند و بر صحت آن تأکيد مي کنند.

اما سوالي پيش مي آيد و آن اين است که اين عروسک ها از کجا آمده اند؟
"دان جوليان سانتانا باره را" (عکس زير) شخصي بود که از اين جزيره نگه داري مي کرد. داستان به اين صورت است که جوليان دختر کوچکي را پيدا کرد که به شکلي عجيب در حال غرق شدن بود، اما جوليان نمي توانست به او کمک کند. کمي بعد از آن او نزديک کانال عروسکي را مي بيند که احتمالا عروسک آن دختربچه بوده است. او به نشانه ي احترام و حمايت از دختربچه، آن عروسک را از درخت آويران مي کند. 

يکي ديگر از نکات بسيار عجيب اين است که ظاهرا جولين هميشه در حال ديدن آن دختربچه بوده و به نوعي تحت فرمان او درآمده بود؛ چراکه او مجذوب روح دختر بچه شده و با آويزان کردن تعداد بسياري از عروسک ها سعي در خوشنود کردن او داشت. جوليان بعد از مدتي متوجه شد که عروسک ها هم مجذوب دخترک شده اند و تصميم گرفت که آن ها را در سراسر جزيره پخش کند. اطرافيان او مي گويند که او رفتاري بسيار عجيب پيدا کرده بود و به وسيله ي نيرويي عجیب کاملا عوض شده بود. با اين وجود احتمالا او تحت تأثير ناتوانيش در نجات دادن دخترک قرار گرفته بود. 

او حدود 50 سال عروسک ها را در سرتاسر جزيره آويزان کرد. نکته ي عجيب ديگر اين بود که جوليان دقيقا در همان محلي که دختربچه جان خود را از دست داده بود، فوت کرد! بسياري از محلي ها اعتقاد دارند که او به روح دختربچه در همان جزيره ملحق شده است و حال آن جزيره دو روح سرگردان دارد!

پس از مرگ جوليان در سال 2001 اين مکان بسيار معروف شد و هم اکنون جزء مکان هاي توريستي به شمار مي رود. 

مترجم: نبیل زارعی

علی

ترسیدم .وای

Parsa

عالی بود واقعا عالی

وحید

واقعا خوفناک و مخفوف بود عالی بود ممنون خسته نباشید

فیروزجاه

چقدر راحت میشه یه جاذبه توریستی درست کرد!!!

امیر

الکی الکی از یه جزیره دارن پول درمیارن!

milad

عالی بود واقعا....ممنون

ارسال نظر جدید