ادامه فعالیت واندرز در صفحه اینستاگرام و کانال تلگرام دنبال می گردد و سایت دیگر به روز رسانی نخواهد شد


برای پیگیری اخبار واندرز۲۳۷، ما را در صفحات اجتماعی دنبال کنید
لئوناردو داوینیچی،شخصیتی معروف که عموما به خاطر نقاشی هایش شناخته شده است، اما نکاتی درباره ی شخصیت او وجود دارد که کمتر کسی از ان  خبر دارد، داوینچی که عموما از او به عنوان بزرگترین استعداد تاریخ یاد میشود انسانی با رفتاری خاص و نبوغی خاص تر بود، اثار او به حدی وسیع و دقیق است که گاهی باور اینکه تمام اینها کار خود او به تنهاییست بسیار سخت میشود، کسی که اثارش سال هاست راه گشای دیگر رهروانش بوده اما ایا کسی از اعتقاداتش نیز پیروی خواهد کرد؟!...

داوینچی متولد 1452 ایتالیاست، او یک همه کاره ی به تمام معنابود! از نقاشی و مجسمه سازی تا ریاضی و ابداعات عجیب همه در حیطه ی کارهای اوست، بسیاری از او به عنوان بزرگترین نابغه ای که تاکنون زیسته یاد میکنند و بسیاری او را دارای ارتباطات عجیب و حتی فرازمینی میدانند.او طرح ها و کنجکاوی هایش را که بالغ بر هزاران برگه است در اتاق شخصی خود نگه میداشت، و به علت میزان بسیار بالای این طرح ها بسیاری به مرور به او قدرتهایی اسرار امیز نسبت دادند، داوینچی اولین طرح ها از توپ جنگی، تانک، هواپیما، مسلسل سبک، ریل و چندین وسیله ی جنگی عجیب دیگر را ارائه داده بود، در این میان ساعتی به نام ساعت داوینچی وجود دارد که از خصوصیات بسیار عجیب و دقیقی برخوردار بوده و تمام ساعت های مچی مدرن را میتوان میراث دار همان طرح نامید.در این میان بعضی نوشته های او به شکلی نوشته شده که تنها در برابر ایینه قابل خواندن است! او همچنین در طراحی اناتومی بدن نیز از قابلیت های خاصی برخوردار بوده و تعداد زیادی طراحی اناتومی بدن انجام داده بود.


معروف ترین اثار نقاشی او مونالیزای معروف، شام آخر، تطهیر مسیح و یحیای تعمید دهنده است.
داوینچی در زندگی خود شاهکارهای بسیاری خلق کرد اما در همین میان نیز کارهای عجیبی انجام داد، او عاشق طراحی وسائل نظامی جهت کشتار بوده، به شکلی که بیشتر طراحی های در واقع تسلیحات جنگی است، با اینکه به نظر میرسد او مسیحی بوده اما اعتقاد او کاملا خودساخته و غیرمسیحی است، در میان یادداشت های او مطالبی مبنی بر اعتقادات غیرالهی و حتی بی خدایی به چشم میخورد، داوینچی در رساله ی خود حتی اشاره ای به خداییت موجودات غیرزمینی میکند! درمورد گرایشات جنسی داوینچی نیز شک و شبهه های بسیاری وجود دارد، عموم نقاشی از انسان داوینچی مانند مونالیزا، باکوس، یحیای تعمید دهنده نوعی القای دو جنسیتی دارند و تشخیص جنسیت شخص کمی سخت است، برای مثال در نقاشی یحیای تعمید دهنده به وضوح اندام زنانه به چشم میخورد، و نکته ی دیگر شعری است که در ان به نظر میرسد داوینچی درمورد یک پسر گفته و در ان به تمجید از زیبایی اندام او پرداخته، همین مسئله باعث شده بسیاری او را یک همجنس گرا و یا حتی دوجنس گرا بدانند.


نقاشی های داوینچی اما سال هاست محققان را مشغول کرده است، مونالیزا بیش از 200سال است که در حال بررسی است و به نظر میرسد نکات بسیار زیادی دارد، این نقاشی در سال های 2006 و 2011 توسط لیزر بررسی شد و ان طور که مشخص شده این شخص ابتدا به شکل عریان کشیده شده، سپس با طرحی ابی بر روی کل اثر دوباره کشیده شده است، که همین علت لبخند عجیب مونالیزاست( این لبخند در زوایاهای مختلف نوری تغییر حالت میدهد)، هرچند بسیاری معتقدند هنوز چیزهای بسیاری درمورد این اثر نامشخص است.


نقاشی دیگر او شام اخر است که انرا بروری دیواری در یک صومعه و در طول سه سال کشیده بود، این نقاشی در نهایت با همان دیوار از این صومعه خارج شد، این اثر عجیب ترین اثر داوینچی است، تاکنون بیش از 20 نقش غیرقابل دیدن در این اثر شناسایی شده است، برای مثال اگر این اثر در برابر سه ردیف ایینه قرار بگیرد، جامی در ان دیده میشود که به نظر بسیاری همان جامی که مسیح انرا شفا بخش نامید، و یا اینکه شوالیه ای که در اثر دیده میشود!


تمام کتاب های نوشته شده توسط داوینچی را باید در برابر ایینه خواند، که در یکی از این کتاب ها نزدیک به 20صفحه جملات رمزگذاری شده نوشته شده که تا به امروز شکسته نشده اند. داوینچی اولین کسی بود که متوجه شد عمر درختان در حلقه های ان است، و به نظر میرسد به شکلی مخفیانه و به دور از چشم کلیسا به کالبدشکافی انسان میپرداخته است.


طراحی او از تانک، هواپیما و هلی کوپتر بسیاری پیچیده و دقیق است و در علم عدسی ها به حداستادی رسیده بود. بسیاری معتقدند داونیچی با فرازمینی ها و یا قدرتی برتر در ارتباط بوده و حتی اینکه او جایگاه صندوق عهد که صندوقی است افسانه ای که بارها در تورات و انجیل به ان اشاره شده را نیز میدانسته است و این نقاشی ها در واقع راه رسیدن به این چیزهاست.


داوینچی همچنین اولین لباس غواصی را با دقتی خاص طراحی کرده بود، این لباس اولین باردر جنگ جهانی استفاده شدن، او همچنین طرح وسیله ای مخوف را کشیده بود که در میادین جنگ حرکت میکرد و پای سربازان را قطع میکرد!


داوینچی در نهایت در سال 1519 ودر اوج امادگی ذهنی و سلامت درگذشت.


(اثار او از جمله مونالیزا-شام آخر بعدا در مقالاتی جداگانه و به طور مفصل بررسی خواهد شد)


اثار

اثار

اثار

اثار

جوجو

بازم میگم این یارو شیطان پرست بوده از عقایدشم کاملا مشخصه الان در جهنم بسر میبره

R

واوووووووووووووووووووو

جونيمزويى

عجب عجب عجب عجب عجب عجب عجب عجب عجب

Alireza Juve

شاید خیلیا بگن اینیشتین یا گاوس اما بنظر میرسه که بالاترین ضریب هوشی در بین انسانها داوبنچی داشته.
میدونستید مخترع قیچی هم بوده؟

نرگس

ممنون از اثارت ....واقعا عااالیه متنا و مقاله هات ممنون.

hoSSein

یعنی چی 20 طرح غیر قابل دیدن :|
راجب این 20 طرح و کلا شام آخر یه مطلب برو حتما ، مرسی

زهرا

ترسناکه خیلی

kingss madridista

فردین عالی بود...مشتاقانه منتظر تحلیل آثارشم!

Saeed BeCkS

این بشر فوق العاده بود..بدون شک میشه گفت بزرگ ترین نابغه ی تمام دوران ها..یه مرد با خلق و خوی عجیب و لذت وصف نشدنی اش در کشف و اختراع وسایل عجیب ...عالی بود

یه منچستری

دمت گرم فردین جان
عجب کسی بوده. البته از اون دست افرادی که خیلی عجیب و جالبن ولی تقریبا افکارشون جالب نیست.
بازم ممنون

Alpha @ Omega

ابی جان دیگه کلا همه ی مقالاتو همین جا میزارم...

Aliahmadi

داداش عالی. فقط گرافیک سایت یکم پایینه. به امید موفقیت های بیشتر برات.

ابی

مثل همیشه حالا چرا فردین دیگه تو طرفداری نمیذاری

امیر مادریدیستا

عالی بود
مشتاقم در مورد اون اثار هم مقاله هاتو بخونم

علی

عالی بود
لطفن از شیطان پرستی و فراماسونری و معانی تتو های چینی هم مطلب بذار

Ehsan A

عالی و فوق العاده.
دقیق ترین آناتومی های ممکن از بدن انسان، تاثیر خاص نسبت طلایی 1.618 روی آثار و بقیه ماجراها. بعید میدونم ذهنی تو تاریخ بشریت توانایی پردازش داوینچی رو داشته باشه.

mahdi

رفیق یه مقالتو استفاده کردم جایی

امیدوارم راضی باشی :)
دمت گرم

اینا چرا همه ب فرازمینیا اعتقاد دارن !!

+اینکه این وسایلشو با دقت دیدم انگار بی نقصه ، واقعا فوق العده بود!

در مورد پیکاسو هم اگه چیز جالبی بود بزار

ممنون:)

ارسال نظر جدید