ادامه فعالیت واندرز در صفحه اینستاگرام و کانال تلگرام دنبال می گردد و سایت دیگر به روز رسانی نخواهد شد


برای پیگیری اخبار واندرز۲۳۷، ما را در صفحات اجتماعی دنبال کنید
از ابتدای خلقت بشر قانون شکنی های متعدد باعث شد در همان قوانین بزرگترین تنبیه ممکن گنجانده شود،جان شخص خاطی!اما اعدام در تمام دنیا با یک روش انجام نمیشود و هدف اصلی از این تفاوتها کاهش هرچه بیشتر درد شخص است. یکی از جدیدترین روش ها و اصول اعدام تزریق مرگبار است، به شکل کلی از سه داروی سدیم ساپیونتال، پانکرودیم برمید، پتاسیم کلرید به میزان بالایی استفاده میشود، در این روش شخص ابتدا به خواب رفته سپس به ترتیب تنفس و قلب او از حرکت میستد.این نوع از اعدام در امریکا هم اکنون رایج ترین نوع اعدام است و اولین بار در سال 1888 توسط دکتر جولیز مونت با این توجیه که هزینه و زمان صرف شده در این روش کمتر از اعدام با طناب دار است ابداع شد،هرچند در ان زمان از این روش استفاده نشد اما حدود 50سال بعد این روش توسط المان نازی و در روش معروف اوتانازی انها به کار رفت که شعار انها در این ابداع "زندگی لایق زندگی نیست"بود.


در سال 1977 دکتر جی چاپمن در مقاله ای امکان استفاده از این روش با داروهای ذکر شده برای اعدام را عنوان کرد، این مقاله در نهایت طی بررسی های زیاد و ساخته شدن داروهای ذکر شده در مرکز پزشکی دانشگاه اوکلاهاما تایید شد.تا سال 2008 تنها یک ایالت امریکا از این روش برای اعدام استفاده نمیکرد.اولین ایالتی که به این روش تغییر پیدا کرد تگزاس بود که در سال 1988 در اعدام چالز بروکس از همین روش استفاده شد.در ایالت تنسی متهم میتواند بین تزریق و صندلی برق انتخاب کند.


چین از سال 1997 گواتمالا 1998 فیلیپین 1999 و تایوان  از 2003 قوانین کیفری خود درمورد اعدام را به این روش تغییر دادند.


اصول اعدام تزریق مرگباربه این صورت است:در هر دو دست سرم های تزریق سم قرار میگیرد اما تنها سم از یکی از انها(عموما چپ) وارد بدن خواهد شد و دیگری جنبه ی ذخیره دارد.تمام سوزن ها باید ضدعفونی شده باشند با وجود اینکه حکم اعدام است!


سپس داروها تحت فشار پیستونها یکی پس از دیگری به شخص تزریق میشود.در ابتدا سدیم ساپیونتال تزریق میشود، مقدار دُز تزریق باعث میشود شخص در 30ثانیه ی به خوابی عمیق فرو رود.


در مرحله ی دوم پانکرودیم برمید تزریق میگردد،این دارو باعث فلج شدن تمام عضلات اسکلتی و دیافراگم میشود،همین دارو به تنهایی در نهایت به علت خفگی باعث مرگ میگردد.


در اخرین مرحله پتاسیم کلرید تزریق میشود که باعث ایست قلبی در کمتر از 10ثانیه میشود. این داروها به شکل جدا جدا تزریق میشوند.


مهمترین هدف از ابداع این روش مرگ بی درد است،چراکه قبل از ورود به مرحله ی مرگ شخص از هوش رفته است،اما بعضی از پزشکان و مدافین حقوق اعدامیان معتقند در این روش میزان داروی تزریقی باید براساس وزن و مقدار خون اعدامی تنظیم شود و نباید به طور کلی برای همه در نظر گرفته شود.برای نمونه در سال 2006 انخل دیاز با این روش اعدام شد اما بدن او به شکل عجیبی به این داروها مقاومت نشان داد و حتی پس از گذشت 35 دقیقه او هنوز زنده بودکه در نهایت با تزریق دوباره ی داروی سوم او اعدام شد،البته بعدا مشخص شد که علت این اتفاق فرو رفتن سوزن در گوشت و نه رگ او بوده است.


در برابر این مخالفان البته بسیاری نیز هستند که این روش را بی دردترین و بهترین روش برای اعدام میدانند، دولت چین بارها بر جایگزینی این روش با تمام روش های موجود تاکید کرده است.در این روش مرگ در 10 دقیقه رخ میدهد.


اعدام تروی دیویس(2011)

مصطفی

این روش اصلا جالب نیست ... خیلی هم دردناکه .... چون درسته ضخص بیهوشه اما موقعی که وارد حالت مرگ و جان دادن میشه بسیار سخته... به علاوه پزشک یا پرستاری که تو این کار هستن در حقیقت خیانت میکنن به عرف پزشکی ... کار پزشک نجات جان انسانه نه کشتن آن .... بهترین راه خالی کردن یه گلوله توی مغز اعدامی هستش

mahla

به نظرمن اعدام به روش دارزدن باطناب بهتره چون هرچقدرم که متهم بی هوش باشه وقتی که می برنش توی اتاق مرگ روی تخت می زارنش ودست وپاشومی بندکه می بینه

میلاد

بابا اگه به دنبال این هستن که به آروم ترین روش اعدام کنن. اول بیهوشش کنن بعد تمومش کنن به هر نحوی. چون دیگه بیهوش هست و هیچی نمیفهمه. بیهوشی که دیگه هیچ دردی نداره

Super Manu.

درباره امپول هوا هم بنویس

ارسال نظر جدید