ادامه فعالیت واندرز در صفحه اینستاگرام و کانال تلگرام دنبال می گردد و سایت دیگر به روز رسانی نخواهد شد


برای پیگیری اخبار واندرز۲۳۷، ما را در صفحات اجتماعی دنبال کنید
تمام قدرت، محبت و وجودمان وابسته به یک جسم خاکی بسیار بزرگ است، زمین! میلیونها سال تکامل و پیشرفت از تک سلولیان تا حیات امروزی همگی مدیون زمین مادر تمام موجودات زنده است، زمینی که آرامش و زندگی را فراهم ساخته و آنچنان ساده به نظر میرسد که هیچ کس در طول زندگی خود به آن فکر نمیکند، فکر نمیکند که شاید این مادر مهربان روزی خشمگین شود، خشمی که تنها 42 ثانیه طول میکشد اما بساط زندگی را برای همیشه نابود خواهد کرد تمدن و غروری که انسان ها دارند در چشم به هم زدنی به خاکستر تبدیل خواهد شد...اگر روزی زمین برای تنها 42 ثانیه  از چرخش بازایستد چه اتفاقی خواهد افتاد؟اگر زمين تنها 42 ثانيه متوقف شود، چه اتفاقي خواهد افتاد؟!

همانطور که مي دانيد، زمين همواره در حال چرخش است. چرخيدن زمين عامل اصلي بسياري از اتفاقات مانند وجود شب و روز است. اما اگر زمين با همه ي عظمت خود تنها چند ثانيه از حرکت بايستد، چه اتفاقي خواهد افتاد؟

1. اگر زمين به طور ناگهاني از چرخش بايستد، اتمسفر (جو) آن همچنان به چرخيدن ادامه خواد داد. اين به اين معني خواهد بود که بادهايي با سرعت بسيار بسيار زياد (حدودا 1670 کيلومتر بر ساعت) به وجود خواهند آمد (سرعت تقريبي چرخش زمين)،  اين تندبادهاي عظيم موجب مي شوند که پوسته ي زمين به سرعت فرسوده شود.

این طوفان ها به سرعت تعادل آب و هوایی زمین را نابود میکنند باعث نابودی تمام جزایر و کشورهایی که محدوده های تمام آبی دارند میشوند.
 
2. متوقف شدن ناگهاني چرخش زمين شباهت بسيار زيادي به زماني دارد که شما خودروي در حال حرکت را با ترمزي ناگهاني متوقف مي کنيد. کمي فکر کنيد. شما و تک تک اشياء روي زمين با سرعت چرخش زمين يعني 1670 کيلومتر بر ساعت پرواز خواهيد کرد! اين سرعت بسيار زيادي است اما نه به حدي که همه چيز به خارج از زمين پرت شود، در نتيجه خبري از سفر به خارج از زمين نيست!

3. زمين تبديل به يک کره ي واقعي خواهد شد، چراکه برآمدگي هاي روي زمين هم به چرخش زمين وابسته هستند و در صورت متوقف شدن آن، به سرعت نابود خواهند شد. اين برآمدگي ها عامل اصلي وجود خط استوا و اقيانوس ها است. اگر برآمدگي ها وجود نداشته و زمين يک سياره ي کاملا کروي باشد، اقيانوس ها به سمت خشکي ها پيشروي مي کنند و يک ابرقاره ي بسيار حجيم را به وجود مي آورند که دور خط استوا را احاطه مي کنند و قطب هاي شمال و جنوب تبديل به اقيانوس مي شوند.


 


اما به دليل اينکه تنها 42 ثانيه زمين از حرکت ايستاده، برآمدگي ها به طور کامل از بين نمي روند. با اين وجود خسارت هاي بسيار زيادي رخ خواهد داد که موجب سيل (سونامي عظيم) به مدت 42 ثانيه خواهد شد و مجددا اين برآمدگي ها ظاهر مي شوند. سپس سيل عقب نشيني خواهد کرد که باز هم باعث ويراني خواهد شد.

نکته ی جالب اینجاست با وجود تمام اعتماد به زندگی در زمین در نهایت این زندگی و این سیاره نابود خواهد شد، دلایلی بسیار قطعی مانند اتمام عمر خورشید و یا خروج ماه از فاصله ی جاذبه ی زمین در میلیادرها سال آینده، اما چرخش زمین در واقع دلیلی داخلی دارد که آن هم وجود ماگما و به طور کلی اجزای گداخته داخلی آن است که با نیروهایی باعث برقراری این چرخش میشوند و تا روزی که در زمین شاهد فوران آتش فشان هستیم میتوانیم به زندگی امیدوارم باشیم اما کسی چه میداند شاید همین فردا قلب زمین یخ زد!


نکته ي آخر اين که روز شما 42 ثانيه طولاني تر خواهد شد!

آیا واقعا نباید احترامی که برای زمین این گهواره ی زندگی قائلیم را بیشتر کنیم؟!


مترجم: Milano

شایون

منم با ممد تا حدودی موافقم
ولی در کل دمتون گرم

پاسخ :

دوستان مطالب باید متفاوت باشه، نمیشه همیشه تو یه سطح و موضوع بود.

سیدرضا

انصافا مطالبتون عالیه..
امیدوارم هرگز متوقف نشه..!!
هم زمین.. هم مقاله های شما....!!!
یاعلی.

وحید

ممنون خیلی جالب بود

هانی

عجب

بنفش!!

بقول الیشمس واو :/ wow

ممد

با سلام و خسته نباشید :)
آقا من انتقاد دارم
مطالبتون دیگه یونیک و خاص نیست
دیگه ازون مطالبی نیست که نشه به آسونی تو وبسایت های ایرانی پیداش کرد
بیشتر حس میشه که کمیت ارجعیت پیدا کرده به کیفیت مطالب
مثلا اون مطالب مربوط به دیپ وب و دارک وب و نقاشی های پر رمز و راز و خیلی از مطلب قبلی دیگه کجا و این چند مطلب اخیر کجا
نمیدونم چرا اینجوری شده ولی امیدوارم بازم شاهد مطالب خاص و جذاب باشیم

مهدی

سلام
مطالبتون خیلی جالبه فقط تو همه مقالات چنتا اشتباه املایی فاحش هست که سر چنتاشون خندم گرفت این اشتباهات تایپی هم برطرف بشه عالی میشه

پاسخ :

بله..متاسفانه به علت ویرایش ضعیفه

محمد

یا ابرفرض

ارسال نظر جدید