ادامه فعالیت واندرز در صفحه اینستاگرام و کانال تلگرام دنبال می گردد و سایت دیگر به روز رسانی نخواهد شد


برای پیگیری اخبار واندرز۲۳۷، ما را در صفحات اجتماعی دنبال کنید
لئوناردو داونچی یکی از برترین ذهن های بشر نقاش بسیار قابلی نیز بوده، یکی از این نقاشی ها شام اخر است که در ان مسیح و حواریونش شب اخر و در واقع اخرین وعده ی غذایی را قبل از به صلیب شدن مسیح با هم میخورند، این نقاشی که حوالی سال 1495 به پایان رسید یکی از اسرارامیز ترین نقاشی های دنیاست و بیش از 50 سال است که محققان به دنبال راز و نکته ای خاص در ان هستند...


یکی از عجیب ترین و مهم ترین نقاشی های دنیا،نقاشی شام آخر داوینچی است ،این نقاشی درمورد داستانی است که در باب 13 کتاب انجیل یوحنا گفته شده است کشیدن این نقاشی نزدیک به سه سال طول کشید و داوینچی انرا برروی دیوار صومعه ی سانتا ماریا در میلان ایتالیا نقاشی کشید.


این نقاشی در سال 1943 و در جریان بمباران امریکا در استانه ی تخریب بود و حتی قسمتی از پایین ان دچار اسیب دیدگی شد، بالاخره پس از 3ماه کار برروی این نقاشی محققان موفق شدند این اثر را از دیوار جدا و به جای دیگری منتقل کنند الدوس هاکسلی این اثر را غمگین ترین اثر دنیا نامیده، این نقاشی سال هاست دانشمندان و محققان را مبهوت خود کرده است، برای مثال یک موسیقی دان ایتالیایی به نام جیووانی ماریا پس از دیدن این نقاشی عنوان کرده نحوه ی قرار گرفتن افراد در این نقاشی و حالات صورت انها دارای خصوصیات خاصی است که انگار از روی نت های موسیقی کشیده است.


پروفسور ویلیام باور در این مورد میگوید:ما از خودمان پرسیدیم چرا نان، ماهی شراب و ترشی؟! ما از خودمان پرسیدیم چرا در برابر شخصی که کنار حضرت عیسی نشسته و پوستی تیره رنگ تر دارد یک نمک دان افتاده وجود دارد؟! چرا که نمک ریخته به معنی بدشانسی است اما چندین نکته وجود دارد که هم اکنون دانشمندان برروی ان به توافق رسیده اند اول اینکه شخصی با پوست تیره رنگ همان یهوداست که به حضرت عیسی خیانت کرد و دوم اینکه با توجه به ظرافت دستان و موی شخصی که کنار حضرت عیساست و دستانش را در هم حلقه کرده است احتمالا این شخص همان مریم مگدالنا است که جز حواروین نبود.(طرح کشیده شده توسط شخص دیگر اما به همان شکل اصلی).اما نکته ی مهم در این شخص همرنگی ردای او با لباس حضرت عیسی است، این رنگ در فرهنگ عامه و به خصوص در همان انجیل یوحنا به معنی شهوت است!(این رنگ بعدها در فرهنگ اتوان لاوی و قبل تر از ان در کتاب تلما و فرهنگ کراولی به معنی قربانی و یا ظهور از جهانی دیگر شد)  این گونه به نظر میرسد که داونیچی معتقد بوده حضرت عیسی از سر شهوت این زن را در میان حواریونش قرار داده نکات عجیب دیگر این نقاشی که به طور ضمنی و تنها با دیدن قابل تشخیص است حرکات حواریون است به جز مریم مگدالنا بقیه ی حواریون دارای حالتی از شگفتی هستند، خصوصا شخصی با لباس سبز که در کنار حضرت عیسی نشسته و دستانش را باز کرده است و به نقطه ای مقابل حضرت عیسی خیره شدن است. (تصویری از مسیح که به نظر شیطانی میرسد! در پایین تر توضیح داده شده)
 یکی از جالب ترین نکات این نقاشی دستی که در ان چاقو قرار دارد، بسیاری این دست را متعلق به همان مرد لباس ابی  میدانند اما عده ای از محققین معتقدند این دست دستی اضافه است
و به ان شخص متعلق نیست، این چاقو دقیقا در پشت یهودا قرار دارد و یهودا مستقیما در حال نگاه به صورت شخص احتمالی است که این چاقو را در دست دارد!در همین قسمت از نقاشی و با توجه به سکوت مریم مگدالنا به نظر میرسد داوینچی معقتد به خیانت این زن به مسیح بوده است چرا که به نظر میرسد ان شخص در حال لمس مریم مگدالنا برای رسیدن به مسیح است، پروفسور برتییانی از دانشگاه تورین در مقاله ای عنوان کرد:به نظر میرسد تمام افراد در این نقاشی درمورد حال صحبت کردن درمورد مسیح و ان سه نفر هستند (یهودا+مریم مگدالنا+شخص لباس ابی) خود حضرت عیسی نیز  حالت جالبی دارد، دستان حضرت عیسی به گونه ای است که یکی پشت و دیگری روست و در حال حرکت به سمت نان و شراب است، نان و شراب در حالت کلی به معنی سعادت است در تمام این نقاشی تنها یکی نان خورده شده وجود دارد که ان هم در برابر مسیح است. (برروی سمت راست سفره ی روی میز نیز طرحی مخفی وجود دارد که کلماتی به رمز دارد)
در سال 2010 محققین موسسه ای درفرانسه با بررسی این نقاشی در برابر اینه موفق به پیدا کردن دو طرح مخفی شدند، یکی مریم مقدس و کودکی در اغوشش  و دیگری شوالیه ای تیره رنگ در سمت چپ تصویر، هرچند دقیقا مشخص نیست هدف داوینچی از این کار چه بوده، نکته ی دیگری در این نقاشی پیدا شد توسط میکروسکوپ لیزری بود دقیقا در پشت سرمسیح و در ان تاق کلماتی به رمز و بسیار کوچک و زیر یک لایه رنگ نوشته شده است، به نظر میرسد داوینچی به خیانت یهودا به مسیح معتقد نبوده و این کار را توسط کس دیگری دیگری میدانسته است! (شام اخر برابر ایینه که با کمی دقت میتوان مریم و فرزند و شوالیه را در سمت چپ دید، همین طور به عقیده ی بسیاری دراین حالت چهره ی مسیح حالتی شیطانی پیدا میکند!)در این نقاشی و در برابر حضرت مسیح زیر یک لایه رنگ زرد و سفید یک جام وجود دارد که میتوان این جام را همان جامی دانست مسیح اخرین بار از ان نوشید، با وجود سال ها بررسی این نقاشی هنوز نیز بسیاری معتقدند رازی خاص در این نقاشی نهفته و باید بررسی ها ادامه یابد و با توجه به هوش و استعداد داونیچی به نظر میرسد نباید به طور سرسری و راحت از این نکات عبور کرد و قطعا او هدفی از خلق این نکات داشته است.
نقاش باید نهانخانه داشته باشد؛ زیرا هنگامی كه در نهانخانه با خود هستید، خودتان هستید و هنگامی كه همراه با شخص دیگری هستید، نیمی از خودتان می‌باشید. (لئوناردو داوینچی)

مونالیزا بعدا بررسی خواهد شد.

سار

اره منم سم و چشم و دیدم

غزل

اگه فیلم کد داوینچی و دیده باشین یک توضیحه کلی راجبه نفاشی و وجوده جام مقدسی که در واقع همون مری مگدالن است و فاصله ی بین مسیح و مری مگدالن هم که نشانه ی رحم زنانه است داده.

پويا

من يه مستند ديدم راجبه همين نقاشي. گفته بود كه :
اين فاصله بين عيسي و مريم مجدليه كه شبيه يك مثلثي كه روي رأس قرار داره بيانگر جام مقدسه.

يه چيزه جالب ديگه كه گفته بود اين بود كه :
اگه مريم مجدليه رو سمت راست عيسي قرار بديم ميبينيم كه مريم سرش رو روي شونه ي عيسي گذاشته و عيسي هم فَكش روي سر مريمه و داره مريم رو تماشا ميكنه.

محمد

دوستانی که سم و چشم رو دیدن لطفا یه ذره ادرس بدین ببینیمشون!

لطفا

و من نطرم اینه که اون دستی که میگن اضافیه اضافی نیس ولی زیر میز تعداد پا ها با تعداد ادما همخونی نداره!!!

AmIr HoSsEiN

راستی یه چیز خیلی تابلو هست موندم واس چی هنو کسی نگرفته، این صندلی جلوی میز که پشتش به ماست دقیقا چیه این وسط؟؟!

AmIr HoSsEiN

داداش ناراخت نشو منظور من تو نبودی خطاب به یه سری آدم... گفتم که میانت کامنت کشکی می ذارن. وگرنه شما که خیلی گلی من خودم در لبتابو باز می کنم سایتت جز اولیت جاهایی که سر می زنم ببخش اگه اوقاتت تلخ شد ایشالا موفق باشی داداش جز بهترینایی پستات حرف ندارن. خلاصه ما در خدمتیم، مخلصت امیر

AmIr HoSsEiN

باو شما که تا یه چیز مرموزی می بینین می گین شیطانیه می خواین کفر ملتو در بیارین؟!! والا بخدا هر چی سری باشه یا می گن شیطانیه یا به یوفو ها ربط می دن یا می گن صحیونیستیه یا ... خو روانی یه وقت دیدی معنیش مثبت بود، هر چی مرموزه بده؟؟؟ ( متاسفانه این مرض بد بینی تو کل مملکت شایعه از مردم تا دولت، نصفشونم فقط می خوان ثابت کنن یه چیزی می دونن پ هرچی می شنوین باور نکنین ) لئوناردو هم آدمی نیست که سریع صفت شیطان پرستی بش ببندیم از بزرگترین نقاشای تاریخه. ایشالا که هرچی زود تر راز این اثر فاش شه و خداکنه خوب باشه.

AmIr HoSsEiN

باو شما که تا یه چیز مرموزی می بینین می گین شیطانیه می خواین کفر ملتو در بیارین؟!! والا بخدا هر چی سری باشه یا می گن شیطانیه یا به یوفو ها ربط می دن یا می گن صحیونیستیه یا ... خو روانی یه وقت دیدی معنیش مثبت بود، هر چی مرموزه بده؟؟؟ ( متاسفانه این مرض بد بینی تو کل مملکت شایعه از مردم تا دولت، نصفشونم فقط می خوان ثابت کنن یه چیزی می دونن پ هرچی می شنوین باور نکنین ) لئوناردو هم آدمی نیست که سریع صفت شیطان پرستی بش ببندیم از بزرگترین نقاشای تاریخه. ایشالا که هرچی زود تر راز این اثر فاش شه و خداکنه خوب باشه.

پاسخ :

با سلام من چیزی رو از نظرخودم به متن اضافه نکردم، فقط سعی میکنم متون مختلفو ترجمه کنمو و به هم وصلشون کنم...

جوجو

بابا داوینچی یک یهودی شیطان پرست بود که با شیاطین ارتباط داشته میگن چن سال تویه غار تنها زندگی میکرده معلومه دیگه هر چی اون بگه دروغ و شیطانیه

حکیم

سلام؛
ممنون از مطلبتون لطفا اگه اطلاعاتی در مورد یهودی سرگردان دارید بگذآریدبصورت تفصیلی.
مرسی

امین

من تو تصویر ایینه ایی تو گوشه های تصویر دوتا چشم میبینم بگردین پیدا کنین یکی از دوستان هم تو کامنتا گفته زیر میز تو هر گوشه تصویر سم هستش چشما بالای سم ها هستن .

امیر

اقا دست چپ اون شخص با لباس صورتی رنگ در دومین تصویر از بالا انگشتاش یکم دراز نیست؟

.نفس.

تمام سایتها برعکس اینو نوشتن!!
اینکه مریم مجدلیه زن پاکدامنی بوده که داوینچی و شوالیه های معبد جز پیروان اون بودن
حتی تو کتاب دن براون
و اون یارو یهودا هم از نظر داوینچی خیانتکار بوده
اما شما برعکسشو نوشتین!!!!!!
الان من کدومو باور کنم؟؟!!!!
اعتقاداتم بکل نابود شد

پاسخ :

مریم مجدلیه در تورات به عنوان زنی نسبتا شیطانی توصیف شده و با توجه به فرهنگ لاتین وار اون دوران ایتالیا داوینچی هم از همون روایت پیروی کرده.

سینا

دوست عزیز، در مورد فیلم های استنلی کوبریک و مفاهیم و پیام هایی که توی فیلماش مخفی کرده هم مطلب بذار.
عدد 237 توی فیلم شاینینگ (درخشش) شماره اتاقی بود که توش اتفاقات ماورا طبیعی افتاده بود.
مرسی سایتت فوق العادست

MAAS

سلام خدمت فردین عزیزم!

خیلی عالی بود! واقعا کیف کردم! فقط یه سوال ، تو اون عکسی که آینه ای شده ، قضیه ی اون دوتا سم زیر میز چیه؟! یکی سمت راست یکی سمت چپ!

ژی

برام خیلی جالب بود که در تصویر یکی مونده به آخر ، حضرت مسیح تبدیل به تک چشم یا همون دجال شده که خود مسیحیان بهش میگن ضد مسیح... در آخر زمان ابتدا ادعای مسیح بودن میکنه و بعد ادعای خدایی و بدست خود حضرت مسیح از بین میره...

امیر اف

احسنت

Shahab RossoNero

ارتباط عیسی با مریم مجدلیه به اعتقاد خیلیا ارتباط پیچیده ای بوده و خیلی فراتر از حدسیات بعضی کارشناس ها بوده.
حالا داوینچی چقدر در این باره میدونسته؟
خیلی جالب بود عمو فردین. مثل همیشه عالی بود.
البته یه بار دیگه باید متنو کامل بخونم

stvg_8

این که بگیم هر چی که داوینچی در مورد مسیح عقیده داشته یا بیان کرده درسته واقعا خنده دار مگه داوینچی خداست؟این فرد فقط عقیده و حدس و گمان خودش راجب مسیح رو تو قالب نقاشی بیان کرده.

hoSSein

مرسی ، خیلی جالب بود

چلسی

قبول دارم که داستانش از یه جاهایی به بعد فقط تمرکز کرد رو اثبات نظریه خودش اما دلایلش اغلب قانع کننده بود
به علاوه توو قسمت توضیح نمادهاش که فکر نمیکنم اشکالی بهش وارد باشه ، هست ؟
یه چیز جالب در مورد کتاب کد داوینچی هم اینه که دو تا تاریخدان ( یا شاید محقق تاریخ شناس درست تر باشه ) دقیقا همین تئوری ها رو چندین سال پیش ( فکر میکنم دهه 30 یا 50 بود دقیق یادم نیست) ارائه میکنن که البته با واکنش بدی مواجه میشن و مسکوت میمونه و و الان در مورد کتاب دن براون هم حاشیه ساز شد و یه سری شایعه در مورد سرقت ادبی بهش نسبت داده شد !

در کل استدلالش برای من شدیدا قانع کننده بود و حتی بدون اون هم واقعا به نظر میاد که تو این تصویر عیسی مسیح خبری رو میده که همه حواریون سه فازشون میپره !!!
و مریم مجدلیه هم واکنشش شبیه کسیه که چون نمیتونن و نمیخوان به عیسی مسیح اعتراض کنن به اون دارن اعتراض میکنن
و البته شکاف بین خودش و عیسی مسیح هم شدیدا تو چشمه !!! در حالیکه تو بقیه جاها از کل تصویر استفاده شده و همه کیپ به کیپ هم چسبیدن !!!

چلسی

خیلی خوب بود
البته درمورد رنگ شهوت من به توضیح کتاب کد داوینچی که میگه این مراسم در اصل مراسم اعلام ازدواج عیسی مسیحه بیشتر اعتقاد دارم !
لمس اون مرد رو هم تو کتاب میگه برای پنهان نگه داشتن همین رازه که عیسی مسیح هم ازدواج کرده و احتمالا نسلش موجوده و مرتبه خدایی قائل بودن رو زیر سوال میبره !
چهره شیطانی رو قبول ندارم چون اگه تو ادیت عکس برای هر کسی از آینه استفاده کنی همین جوری قیافه اش وحشتناک میشه !! رو خودم تست کردم و واقعا تصویرم فاجعه شد :)
شوالیه و جام مخفی رم نتونستم ببینم
در آخر هم یه سوال: کتاب کد داوینچی رو خوندی ؟

پاسخ :

کدداوینچی رو خودنم...اون کتاب بیشتر حالت رمان داره و هیچ منبع علمی و حداقل قابل تاییدی نمیتونه مطالب اون کتابو تایید کنه بااینکه براون خودش خیلی به اثار داوینچی علاقه داشته اما خودشم اعتراف کرده که تو اون کتاب پیازداغو خیلی زیاد کرده و بعضی جاهام کلا از خودش یه چیزایی گفته.

akbar

خیلی عالی بود ، اما چیزی که عجیبه چرا همه دارن یه جورایی از مسیح فاصله می گیرن؟ مگه پیامبر صلح و دوستی نبود و آدم مگه از دوستدار دوستی فرار می کنه؟

Super Manu.

اعتقادات مسیحیها درباره حضرت عیسی با اعتقادات ما جور در نمیاد
هوسبازی؟؟
شراب؟؟
ولی درکل مرسی داداش

یه دوست

♥♥♥♥♥♥♥
عالی فردین جان

mahdi

دهنشوووو :)

چقد رمزو راز ریخته توش، انگار تو زمان رفتن اینا :/

ابی

نشان بز رو ببینید شیطانی هست نمادش

محمود

ممنون بسیار عالی بود.
تو کتاب راز داوینچی یه توضیحاتی داده شده بود ولی اون کجا و متن عالی شما کجا! :)
بحث در مورد مریم مجدلیه و مسیح که زیاده ، شما نظرتون چیه؟

theo nada

عالی بود فردین مثل همیشه
البته متن کاملا با فیلم داوینچی کد در تضاده البته اون فیلم هم بر اساس واقعیت نیس تا اونجایی که من می دونم
این نقاشی و مونا لیزا مهمترین اثرهای داوینچی هستن
منتظر مونا لیزا هستم

stvg_8

عالی بود.
به نظر داوینچی عقیده ی خودش راجب عیسی مسیح رو به طور سری داخل این نقاشی بیان کرده.

♥ آدمک ♥

شام آخر عین عیسی
خیانت کار هم از بین ماست
♥♥♥♥♥♥♥
مرسی آقا فردین عااااالی بود

Ehsan A

لئو لئو لئو و باز هم لئو
نکته عجیب، همه این طراحی ها با ذهن باز هستش.
به نظر من داوینچی اعتقاد داشته مری مگدالن همسر مسیح هستش.

Saeed BeCkS

واقعا اعجوبه است این داوینچی...تو یه نقاشی چقدر رمز و راز میتونه نهفته باشه...عالی بود

ارسال نظر جدید