ادامه فعالیت واندرز در صفحه اینستاگرام و کانال تلگرام دنبال می گردد و سایت دیگر به روز رسانی نخواهد شد


برای پیگیری اخبار واندرز۲۳۷، ما را در صفحات اجتماعی دنبال کنید
در چندین سال اخیر گزارش های زیادی از افراد مختلف منتشر شده است که نشان می دهد فرد به طور موقت علایم حیات خود را از دست داده است اما با تلاش پزشکان و یا اتفاقات دیگر، احیا شده است. آیا این افراد می توانند راز دنیای دیگر و جهان پس از مرگ را برای ما فاش کنند؟ آیا دنیای دیگر پس از مرگ انسان وجود دارد؟پدیده ی near-death (حالت نزدیک مرگ) یا همان تجربه ی بودن در خارج از جسم خود یکی از عجیب ترین اتفاق هایی است که امکان دارد برای هر انسانی رخ دهد.


اخیرا محققان انگلیسی مطالعات وسیعی در این ضمینه داشته اند. آنها بر روی تعداد بسیاری از افراد که در این شرایط قرار گرفته بودند و عملکرد مغز آنها از کار افتاده بود، تحقیقاتی انجام داده اند. این افراد دقیقا به یاد می آوردند که در آن لحظه چه اتفاقاتی برای آنها رخ می داد و در محیط اطراف آنها چه می گذشت.

یکی از کامل ترین و دقیق ترین موردها مربوط است به مردی 57 ساله. او می گوید: "دقیقا یادم می آید که خارج از بدن خود، و در حال نگاه کردن به پزشک ها بودم که تقلا می کردند من را نجات بدهند." او دقیقا صحنه هایی را که اتفاق افتاده بودند، مو به مو بازگو کرد. او صدای دو بیپ را از دستگاهی می شنید که هر سه ثانیه به صدا در می آمد که این اتفاق دقیقا در زمانی رخ می داد که مغز او کاملا از کار می افتاد!


قطعا تحقیقات بسیار زیادی باید انجام شود تا دلیلی قانع کننده برای این گونه اتفاق ها بیان شود. اما اینکه عملکرد مغز از کار بیافتد از لحاظ پزشکی مساوی با مرگ است!

نظر شما چیست؟ آیا به زندگی پس از مرگ اعتقادی دارید؟ آیا انسان پس از مرگ به جای دیگری می رود و یا اینکه زندگی او با مرگ پایان می پذیرد؟ آیا انسان می تواند بالاخره راز مرگ را به طور کامل کشف نماید؟

مترجم: نبیل زارعی (از همکاران و مترجمان سایت)

علیرضا

بله به نظر من هم زندگی پس از مرگ حقیقتی است که برای ما دیر یا زود رخ
خواهد داد

بهنام

با نظر امید موافقم

سناتور

برای مثال منی که در خانواده ای ضعیف بدنیا میام یا خانواده متوسط یا ثروتمند،یا در سرزمین،سرد،گرم،سرزمین کفر،مذهبی،یا قرون وسطی،یا عصر خفقان،خب من اگر در شرایط دیگری بودم یا باشم وضع سرنوشت من چیز دیگری خواهد بود مثلا من میتوانم یک خلافکار،یک دانشمند،یک شخص معلول،دیوانه،یا فرمانده و رهبر باشم،پس بنظر من به انسان فرصتهای زیادی در جسمهای مختلف داده میشود تا به بوته آزمایش گذارده شود و این یعنی حقوق یکسان برای انسانها.

سناتور

من نظر امید رو تا حدی قبول دارم و کاملش میکنم؛جسم فانیه و روح ماندنی چون بقولی انرژی از بین نمیره،بنظرمن با یک بار دنیا آمدن و مرگ و یکبار فرصت زندگی داشتن نمیتونه منطقی و منصفانه باشه مخصوصا با عمر خیلی کم انسانهای الان و قدیم که تا ده سالگی که هیچی نمیفهمیم و از ده تا پنجاه سالگی اختیار داریم که به سعادت برسیم که فرصتی بسیار کمه،خیلیا هم در اثر بیماری،حوادث خیلی زود میمیرند،بنظرمن خدا به انسان صدهابار فرصت زندگی و تکامل میده اونم در قالب جسمهای متفاوت و موقعیتها و مکانهای مختلف تا محک زده بشه،،،،ادامه داره..

کیمیا نیکویی

اگر فکر کنیم که مرگ پایانه..واقعا وحشتناکه.چون دیگه همه چیز معنای خودشو از دست میده.زندگی همچنان ادامه داره حتی بعد مرگ.

بهرام

اینها همش سیگنالهای هست که مغز فرستاده ودرزمانی که مغز خاموشه دربدن سرگردان میشن تا وقتی روشن میشه به مغز برمیگردن و انسان هنوز برای فهمیدن واثباتش به علم بیشتر احتیاج داره

samirapainter

من يكبار تجربه كردم اين حالت رو بخاطر تجويز داروي نامناسب ازسوي پزشك دچار شوك شدم و دچار انقطاع روح شدم به مدتي كه براي من چندين ساعت بود ولي براي اطرافيان چند دقيقه در كل اگر اورژانس بموقع نمي آمد الان اون دنيا بودم

عباس

به نظر من این موضوع مانند بسیار چیزهایی که انسان
نمیفهمه و قرار نیست بفهمه تا همیشه نامعلوم میمونه

قاسم

چرت و پرته

آرمان شیمیدان

گفتم چی باشه؟ بابا تورو خدا یکم بیشتر مطلب بذارین

بهمن

این موضوع رو باید علم ثابت کنه ایدیولوژی های متفاتی دراین باره وجود داره... در کتاب انسان روح است نه جسد (رئوف عبید) نوشته شده که بندی نقرا ای رنگ میان روح و جسم انسان است که همین بند باعث زنده بودن جسم مادی هست ... و حتی گفته شده این بند در عالم خواب و رویا بسیار نازک میشه ... باز هم می گم نظریه های گوناگونی وجود داره...
از طرفی مقاله ای خوندم که در گذشته شخصی محکوم به اعدام میشه.اعدام با گیوتین, شخص محکوم از شاگردش میخواد زمان اینکه سرش قطع شد به چشم هاش نگاه کنه و تعداد پلک هایی که میزنه رو بشمره ... ... .... والبته بعد از قطع سرش آگاهانه پلک میزنه ... شاید از لحاظ عمی و فیزیولوژیک هم دلایلی باشه ... مشخص نیست !!!!

فیروزجاه

باید صبر کرد تا علم به پاسخ برسه
فعلا پاسخ منطقی در این مورد وجود نداره

reza

اینچنین موارد خیلی زیاد است حتی چند سال پیش کسی خودکشی کرد تا روح بشه

Majid

چقد کیفیت سایت اومده پایین
خب الان این پست 4 خطی به چه دردی میخوره؟
قدیما کجا الان کجا.....

وحید

سلام، به نظرم بعد از مرگ زندگی انسان ادامه داره و طبق روایات و آیات و سخنان بزرگان دین زندگی پس از مرگ وجود داره و انسان پس از مرگ وارد بُعدی دیگر از جهان و جهانی به نام برزخ میشه و کم و بیش با این دنیا و بستگانش ارتباط داره،پس زندگی پس از مرگ صد در صد ادامه داره که جای هیچ شک و شبهه ای نیست ولی در بُعد و زمان و مکان و جهانی دیگر و انتظار کشیدن ارواح در عالم برزخ تا روز قیامت.با تشکر.

Maynard. J. k

ادمین قدیما بهتر بودی بیشتر پیگیر سایت و محتواش بودی الان فقط پست میزاری که خاک بیشترازین رو سایت نمونه.
یکم وقت بزار رئیس جمهور

Faulty Spade

اين پديده ربطي به وجودي ساختگي با نام "روح" نداره و ظاهرا دلايل علمي داره و در آينده هم با تلاش دانشمندان ، دلايل منطقي تر و علمي تري هم پيدا خواهد شد، هر چند زندگي پس از مرگ و روح و جن و ... هيجان انگيزه ، اما علم منطقي تره.

محمد حسین

سلام
وقت بخیر
امروز هر 15 صفحه از سایت شما را مطالعه کردم.
از وقتی که صرف میکنید کمال تشکر دارم.
خداوند یاورتان

حسین

چندسال پیش تصادف کردم
یه حالتی شبیه این برام اتفاق افتاد
دقیقا خودمو از نمای بالا وسط آسفالت خیابون میدیدم که نقش زمین شدم :)
حس جالبی بود

حسین

چندسال پیش تصادف کردم
یه حالتی شبیه این برام اتفاق افتاد
دقیقا خودمو از نمای بالا وسط آسفالت خیابون میدیدم که نقش زمین شدم :)
حس جالبی بود

Bagher

به نظر من که مقاله خیلی بیشتر این میتونست باشه و همینطور کامل تر چون یه توضیخ خیلی مختصر داشت و فقط یه مورد از چندین موردی که میتونستن توی این مقاله باشن

omid

به نظر من زندگی پس از مرگ به اون معنا وجود نداره چون انسان وقتی میمیره که جسمش از کار بیفته وقتی هم که جسم از کار بیفته روح دیگه نمیتونه خودشو از طریق جسم به نمایش بذاره چون جسمی وجود نداره به عبارتی دیگه روح و جسم مثل خشاب و اسلحه میمونن اگه جسمو اسلحه در نطر بگیریم ...وقتی اسلحه خراب میشه ینی دیگه کارایی خودشو از دست داده و قابل برگشت نیس از طرفی خشاب بدون اسلحه به دردی نمیخوره و نمیتونه کارایی داشته باشه تنها راهش اینه که بره تو یه اسلحه دیگه و در قالب یه اسلحه جدید ...
به نظر من روحم همینه بعد از مرگ وقتی جسم از بین میره روح از بدن ما جدا وبه یه جسم دیگه در یه مکان و زمانه دیگه انتقال داده میشه و همینجوری تاریخ مدام تکرار میشه ...
شاید این روحی که الان تو بدن ماست صدها سال قبل تو جسم یه ادمی با همین مشخسات بوده باشه!!!

:/

://///

حمیدرضا

هر مرحله تکامل انسان مقدمه ای برای دنیای بعد هست
مرحله اول سلولی که از دنیای کوچیکش وارد دنیای بزرگ رحم میشه بعدش از رحم وارد دنیای بزرگتر فعلی میشه و قطعا مرگ هم مرحله ای برای رفتن به دنیای بزرگتری هست

محمد

خب چیزی که مشخصه اینه که روح انشان هم قدرت تفکر و... داره و ختی بالاتر از مغز انسان در جسم

ارسال نظر جدید