ادامه فعالیت واندرز در صفحه اینستاگرام و کانال تلگرام دنبال می گردد و سایت دیگر به روز رسانی نخواهد شد


برای پیگیری اخبار واندرز۲۳۷، ما را در صفحات اجتماعی دنبال کنید
عکاسی امروزه به هنری تبدیل شده است که دیگر حد و مرزی ندارد. گاهی عکاسان در شرایط بسیار بد حاضر می شوند که تصویر مورد نظر خود را ثبت کنند. عشق و علاقه به گونه ای بر آنها غلبه می کند که دیگر برایشان مهم نیست در چه شرایطی مجبورند عکاسی کنند. در این مقاله با دو عکاس آشنا می شویم که برای گرفتن عکس خود با مرگ دست و پنجه نرم می کنند.

مایلز مورگان عکاس ۴۱ ساله ای است که کار حرفه ای خود را در زمینه عکاسی طبیعت در سال ۲۰۰۹ شروع کرده. پدر او عکاس خبری بوده و مایلز از کودکی با دوربین و عکاسی سر و کار داشته است. بنابراین عجیب نیست که عشق و علاقه اش به عکاسی او را به مجبور به انجام کارهایی کند.

مایلز کم کم به عکاسی از آتشفشان ها و مواد مذاب علاقه مند شد و این شروع راهی بود که خیلی ها آن را خطرناک می دانند. او تصمیم گرفت در یک عکس در کنار دهانه آتشفشان Kilaeua در هاوایی بایستد. آن هم بدون هیچ وسیله محافظی! بنابراین دوربین خود را در حالت اتوماتیک قرار داد و تا جایی که می توانست به دهانه آتشفشان و قسمت هایی که بسیار داغ بودند، نزدیک شد. بالاخره نتیجه عکس زیر شد.
مایلز از خطرات این قسمت ها می گوید. در بیشتر مواقع مواد مذاب در حاشیه های اقیانوس در حرکت هستند و ایستادن بر روی آن خطرات بسیاری را به همراه دارد چرا که سطح آن خیلی ناپایدار است و هر لحظه ممکن است فرو بریزد. همچنین ریسک دیگر فرو رفتن در مواد مذاب است. از خطر گازهای سمی اطراف آن هم بگذریم!!

خوشبختانه تاکنون با وجود عکاسی های متعدد بر روی مواد مذاب و دهانه آتشفشان ها، خطر جدی برای مایلز به وجود نیامده و فقط در بعضی مواقع کفش او نابود و سه پایه دوربینش ذوب می شود.


کاویکا سینگسون دیگر عکاس اهل هاوایی است که در محل های مختلف جزیره مشغول به عکاسی می شود. شهرت او به دلیل عکاسی در محل هایی است که مردم عادی از رفتن به آن عاجزند و او برای عکاسی از مناظر مختلف ریسک های بزرگی را قبول می کند.

تصاویر عکاسی او بر روی مواد مذاب پخش شده است اما او نمی خواهد به بقیه بگوید دقیقا در کجا عکس را گرفته و نمیخواهد مردم با رفتن به آنجا به خود صدمه بزنند. اما از اینکه تصویر او در این حالت ثبت شده بسیار خوشحال است چرا که معتقد است آتش واقعی و مواد مذاب واقعی جلوه بیشتری به تصویر داده اند.

هر چه باشد، این عکاسان تنها یک قدم با مرگ فاصله دارند. یک لغزش کافیست تا درون گدازه ها کاملا ذوب شوند!!


نو کر مهدی

ساییتتون خوبه وای یکم نه خیلی ترسناکه این مطلب ترسناک نبود

احمد

دمت گرم داداش امروز در کمال ناامیدی اومدم سایتت ببینم مقاله جدید نذاشتی. دیدم پنج شیش تا مقاله گذاشتی اصلا فکرشو نمیکردم مرسی.

مژگان

مثل همیشه عالی

امیرحسین

دمتون گرم سایتتون حرف نداره خیلی وقته پیگیر سایتتونم قبلن کمتر مقاله میزاشتید ولی تازگیا عالی شدین و میخواستم بگم که همینجوری ادامه بدید خیلی خوبه! خلاصه این که عاشق این سایت هستم و همیشه دنبالش میکنم و یه تشکر و خسته نباشید میگم به ادمین سایت و دست اندر کاران!

پاسخ :

شما لطف دارید ممنون

بنفش!!

خالم باید این مقاله رو بخونه تا دیگه به من نگه دیوونه :0

علیرضا

یا خدا

امیر

وای...خیلی جالب بود...مرسی

ارسال نظر جدید