ادامه فعالیت واندرز در صفحه اینستاگرام و کانال تلگرام دنبال می گردد و سایت دیگر به روز رسانی نخواهد شد


برای پیگیری اخبار واندرز۲۳۷، ما را در صفحات اجتماعی دنبال کنید
ناپدید شدن ها معمولا بسیار عجیب و جالب هستند، زمانی که فردی ناپدید میشود تلاش بسیاری برای یافتن انجام خواهد شد اما شاید مهم ترین دلیل این تلاش سعی در یافتن دلیل این ناپدید شدن باشد، اما اگر یک قبیله ی نسبتا بزرگ همگی باهم ناپدید شوند چه توضیحی وجود دارد؟ این اتفاق برای یکی از قبایل سرخ پوستی کانادا اتفاق افتاد که تا به امروز نیز هیچ پاسخی در مورد دلیل این حادثه یافت نشده است، دولت کانادا در آن زمان تلاش بسیاری برای یافتن اعضای این قبیله انجام داد و پس از آن نیز موسسات خصوصی و محققین بسیاری همین کار را انجام دادند اما نتایج همه ی آنها یکسان بود.


قبیله ی آنجیکانی یکی از قبایل 12 گانه ی سرخ پوستی مقیم در کانادا و آلاسکا بودند، محل اصلی زندگی این قبیله در کنار دریاچه ای با همین نام بود، مردمان این قبیله به دلیل شکار جانورانی مانند سمور آبی و گوزن و گراز معروف بودند و خصوصا که یکی از بهترین خَز ها موجود در کانادا را تولید میکردند.

اولین بار در سال 1930 فردی که خود شکارچی بود گزارش ناپدید شدن عجیب این قبیله را منتشر کرد، این شخص که جو لابل نام داشت سفید پوستی بود که دوستی دیرینه ای با مردمان این قبیله داشت.او که مانند همیشه برای خریدن خز به نزدیکی دریاچه رفته بود متوجه حادثه ای بسیار عجیب و ترسناک شد، دهکده کاملا خالی شده بود، حتی یک سگ و یا بز نیز نمانده بود.

جمعیت کلی این دهکده با تمام افراد آن نزدیک به 2500 نفر تخمین زده شد، تمام اسلحه ها درون خانه ها رها شده بود و حتی بسیاری بدون لباس محل را ترک کرده بودند! نکته ی بسیار عجیب دیگر این بود که در تعدادی از کلبه ها غذا روی میز قرار داشت به شکلی که کسانی قصد خوردن غذا را داشته اند اما عاملی باعث شده بود با عجله محل را ترک کنند.

جو لابل بلافاصله این حادثه را به پلیس محلی اطلاع داد و آنها نیز این مسئله را به پلیس ایالتی گزارش کردند، با ورود پلیس به محل نکات ترسناک دیگری آشکار شد، 2 سگ که در فاصله ی 100 متری از دهکده بسته شده بودند از گرسنگی مرده بودند و برف بسیاری روی آنها نشسته بود.

هیچ گونه ردپا و اثری که حاکی از درگیری باشد وجود نداشت و جمعیتی 2500 نفری بدون هرگونه نشانی ناپدید شده بودند.

نژاد اصلی این قبیله به روآنوکی بازمیگشت که براساس افسانه های خودشان خدایانی از آسمانها برای بردن آنها خواهند آمد، همین مسئله باعث پلیس شک کند که شاید افراد این قبیله به اعماق جنگل رفته اند و به همین دلیل گروهی بزرگ برای یافتن ردپا و سرنخ بیش از یک هفته تمام نقاط مهم را گشتند اما در نهایت هیچ چیز خاصی یافت نشد.پرونده ی عجیب این قبیله در نهایت با وقوع جنگ جهانی دوم به طور کامل از یادها رفت و هرگز نیز پیگیری نشد، اما بسیاری از افراد علاقه مند خودشان سعی در حل این معما کردند یکی از این افراد شخصی به نام فرانک ادوارد بود که در کتابی نیز به این موضوع پرداخته است.

بر اساس شواهدی که فرانک ادوارد جمع آوری کرده احتمال وقوع یک عامل طبیعی مانند بیماری و یا حمله ی حیوانات بسیار کم است چراکه این قوم هزاران سال است بدون مشکل یا این مسائل کنار آمده اند، درنهایت او یک عامل غیرطبیعی را در این حادثه دخیل میداند.

در گزارش پلیس اما جملات جالبی وجود داشت که ادوارد در کتاب خود آنها را نقل کرده است یکی از جالب ترین این جملات این است که دهکده به گونه ای خالی از سکنه و مسکوت شده است که به نظر میرسد سال هاست کسی اینجا زندگی نکرده است.

تا به امروز دیگر هیچ شخصی از این قبیله دیده نشده است.

پرهام

خسته نباشی واقعا.

mrym

احتملا یا دروغه,یا کار خودشون بوده..در وتقع اونا همیشه با بومی ها مشکل داشتن...یا اصلا میتونه مهاجرت یک دفعه ای باشه با شنیدن یه خبر بد..

احمد

با سلام و تشکر از زحمات مدیریت سایت.
فرانک ادوارد نویسنده ای که علاقه داره خیلی از اتفاقات رو ماورایی جلوه بده و من تمام کتاب هاش رو خوندم که بعدا در منابع انگلیسی ذکر شده که بعضی از نوشته هاش غلط و حتی صحنه سازی و بزرگ نمایی هم توشون وجود داشته. یک سایت انگلیسی زبان از این ماجرا به عنوان افسانه یاد می کنه که هنوز واقعیت اثبات نشده و جو لابل هم این جا رو با جای دیگه اشتباه گرفته (http://mysteriousfacts.com/the-story-behind-disappearance-of-people-from-anjikuni-village/). براساس ویکی، پلیس سواره نظام سلطنتی کانادا بعد از تحقیق این موضوع رو کاملا افسانه عنوان کرده که از داستان های خودساخته کتاب عجیب تر از علم فرانک ادوارد، رمان مجستیک نوشته استرایبر و رمان اشباح کونتز سرچشمه گرفته است. پلیس سواره نظام سلطنتی کانادا عنوان کرده که اصلا چنین جمعیت زیادی در جایی دورافتاده مثل آن مکان نمی تواند زندگی کند و تا کنون هم سابقه وجود چنین جمعیتی در مکان های مشابه در کانادا وجود نداشته است.
واقعا خیلی از مطالب سایت علمی و مستند هستند (مثل کشفیات جدید درباره برمودا، قتل ها، جنگ جهانی، دارک وب و ...)، خواهشا بیشتر این گونه مطالب با مستندات رو منتشر کنید تا سطح علمی بودن و مستند بودن سایت در کنار مفرح بودنش بالا بره.

امیر شیخی

دولت کانادا و امریکا از همون اول هم با این سرخپوست ها و بومی ها مشکل داشتن. به احتمال زیاد خود دولت همشونو نابود کرده و خیلی حرفه ای صحنه سازی کرده. یک چیز خیلی جالب تر هم هست اونم اینه که شاید همچین قبیله و همچین داستانی کلا وجود نداشته و رسانه ها این داستان رو درست کردن تا سر مردم رو گرم کنن. داستان هم 60/70 سال دست به دست شده کمی هم دستکاری شده و الانم هیچ کسی نمیتونه مدرکی پیدا کنه که بگه نه وجود نداشتن چون همه رسانه ها از این داستان حمایت میکنن. دلیلشونم اینه که بگن آره فرازمینی ها وجود دارن و اونا انسان رو آفریدن.

وحید

ممنون بسیار مخفوف و خفن و جالب بود:)) به نظر من و‌بر اساس تحقیقات خودم به این نتیجه رسیدم که موجودات فضایی مردمان این دهکده رو با یک‌ پرتوی نورانی بالا کشیدند و دزدیدند،یا شاید کار جن ها و شیاطین بوده،به احتمال زیاد این دوتایی که گفتم میتونه باشه.

hasan

به احتمال زیاد باید کار دولت ها یا سازمان های سری باشه

Majid

نسل کشی کردن، میخان با این داستانا ملت و بپیچونن.

تونی ادامز

اینم اضافه کن که مرده هاش همه نبش قبر شده بودن و مثل مردم قبیله ناپدید!!!
یه جا دیگه نوشته بود مردمایی مه تم چند مایلی روستا زندگی میکردن نور ابی عجیبی دیدن بر فراز روستا که پس مدتی ناپدید میشه!!!!!!!!!!!!
ولی به نظر خودم نفرینی چیزی باید در کار باشه با توجه به قوم عاد و ثمود !
در ضمن ممنون از مطالبت سعی اون قسمت تابلوهای داووینچی رو بیشتر کار کنی و البته راز این عدد ۲۳۷

سعید

عالی....مطالب بیشتری بذار...یک سوال ازشما ودیگران...میشه ادرس سایت های دیگری مثل این سایت بدید که مطالب خوبی داشته باشه

پاسخ :

سایت فارسی مناسبی نمیشناسم ولی اگه انگلیسی بخوای راحت با یه سرچ ساده میتونی مطلب پیدا کنی.

Soroush ZD

خیلی خوب بود
یکی از خوبیای تعطیلات اینه که یه دستی به سر اینجا میکشی:))

mahdi24

اعتقادشون خیلی جالب بوده
نیوتونم یه همچین حرفی زده بود/:

محمد

تیتر زرد

رویا

چه جالب سری جدید امریکن هارر استوری درباره همین قبیله هست روانوک

محمد

اونجاش که نوشته به گونه ای خالی شده که گویا سالهاست مخروبست یاد عذاب قوم لوت افتادم

محمد

فری عالی میبینم پر کار شدی دوباره

پاسخ :

:)....البته دوتا خبر قبلی رو من نزدم نبیل زده.

ارسال نظر جدید