ادامه فعالیت واندرز در صفحه اینستاگرام و کانال تلگرام دنبال می گردد و سایت دیگر به روز رسانی نخواهد شد


برای پیگیری اخبار واندرز۲۳۷، ما را در صفحات اجتماعی دنبال کنید
درطول بیش از 40 سال شایعات و احیانا واقعیاتی مبنی بر مثلث برمودا یا همان مثلث مرگ که در آن هواپیماها و کشتی ها و قایق هایی بسیاری بدون سر نخ هایی کامل و به شکلی مرموز ناپدید شده بودند، در سراسر جهان پخش شد که در طول این چند سال هیچ مدرک خاصی مبنی بر این که دقیقا چه اتفاقی برای آن ها افتاده بوده ارائه نشده. اما به تازگی خبری منتشر شده است که در آن کارشناسان ادعا مي کنند که به احتمال زياد پاسخي براي وقايع مرموز و ترسناک مثلث برمودا يافته اند...

روز شنبه مورخ 22 اکتبر 2016 خبري منتشر شده است مبني بر يافتن پاسخ احتمالي وقايع مرموز مثلث برمودا. کارشناسان ادعا مي کنند که سرانجام پاسخي را براي وقايع مرموز مثلث برمودا با کشف ابرهاي شش ضلعي عجيب و غريبي که آن منطقه را پوشانده است، يافته اند. بنا بر مستند جديد کانال ساينس در مورد اين موضوع، اين ابرهاي شش ضلعي ترسناک به دليل باد هايي با سرعت بيش از 106کيلومتر بر ساعت ايجاد مي شوند، که مانند بمب هاي هوايي عمل مي کنند و باعث غرق شدن کشتي ها و سقوط هواپيماها به شکلي واقعا ترسناک مي گردند که فکر کردن به آن هم خواب را از چشمان شما می زداید!

اما يک مشکل وجود دارد و آن اين است که اصلا مثلث برمودايي وجود ندارد! در حقيقت برخلاف همه ي داستان هاي احتمالي اي که شنيده ايد، هيچ چيز غير قابل توضيحي در مورد سقوط هواپيماها و غرق شدن کشتي ها و همچنين هيچ چيز مرموزي براي حل کردن آن وجود ندارد. نام مثلث برمودا به ناحيه اي از اقيانوس بر ميگردد که در مرز مشترک فلوريدا، برمودا و پواِرکوريکو قرار دارد و اولين بار در دهه ي 1950 توسط خبرنگاري به اسم ادوارد ون وينکل جونز علني شد. او کسي بود که نامه اي مبني بر غرق شدن کشتي ها و سقوط هواپيماها براي خبرگزاري اسوسييشن پرس نوشته است. اما ايده ي اصلي توسط چارلز برليتز در دهه ي 1970 علني شد، و از آن موقع حرف ها و شايعاتي مبني بر وجود بشقاب پرنده ها و بيگانگان و همچنين موج هاي مهيب و سرکش در منطقه شروع به پخش شدن در سراسر جهان شد.

اما مشکل اين بود که در حقيقت هيچ کسي اين ادعاها مبني بر غرق شدن کشتي ها و سقوط هواپيماها را در وهله ي اول به صورت کامل حل و فصل نکرده بود. اما چند سال بعد از آن خبرنگاري به اسم لري به آن پرداخت و کشف کرد که هيچ چيز مرموزي براي حل کردن آن در وهله ي اول وجود ندارد! ناپديد شدن هاي مرموزي که اتفاق مي افتاد در واقع گزارشات اشتباه و مواردي ساختگي بود.

بنجامين ردفورد به سايت لايو ساينس توضيح مي دهد: "در بعضي موارد هيچ مدرکي مبني بر کشتي ها و هواپيماها که ادعا مي شد در محدوده ي مثلث برمودا گم شده بودند وجود نداشت. آنها فقط در حد تصورات ذهني نويسندگان بودند." بحثي در وجود هواپيماها و کشتي ها و ناپديد شدن آنها نيست اما نکته ي اصلی اينجا بود که برليتز و بقيه اشاره اي به اين موضوع نکرده بودند که اين کشتي ها و هواپيماها تنها بر اثر طوفان هاي مهيب ناپديد شده بودند، نه چيز ديگري. و البته خيلي از زمان هاي ديگر اين کشتي ها در مکان هايي خارج از محدوده ي مثلث برمودا غرق مي شدند!
 
تعدادي از قايق ها و هواپيماهايي وجود دارند که در آن محل ناپديد شدند، اما اکثر آن ها تانکرها، کشتي هاي کروزر، هواپيماهاي چارتر و قايق هايي کوچک بوده اند و با توجه به شرايط جوي اين محل که در آن طوفان هاي مهيبي اتفاق مي افتاد و همچنين جريانات نامساعد و خطرناک خليج، اين اتفاقات غير منتظر نبودند. محققان اخيرا عکس ماهواره اي ناسا را تجزيه و تحليل کرده اند و ابرهايي با پهناي بين 32 تا 88 کيلومتر را کشف کرده اند که حدودا در 240 کيلومتري سواحل فلوريدا به سمت باهاما قرار داشتند. هواشناس ماهواره اي استيو ميلر از دانشگاه ايالت کلرادو در مصاحبه با کانال ساينس در باره ی همین ابرها مي گويد: "لبه هاي صاف آن ابرها بسيار غير معمول است. شما معمولا ابرهايي با لبه هاي صاف و مستقيم نمي بينيد، آن ها معمولا پراکنده هستند و به شکل هاي مختلفي پخش مي شوند. اما اينکه هميشه لبه هايي صاف داشته باشند بسيار عجيب است!"

البته آن ابرها خيلي هم کمياب نيستند. به اين دليل که تيم تحقيقاتي مورد ديگري را که بسيار شبيه به اين ابرها بود مورد بررسي قرار داده که در بالاي درياي شمال در سواحل کشور انگلستان واقع شده است. آن ها به اين نتيجه رسيدند که آن ابرها مرتبط با بادهاي سطح دريا هستند که سرعتي بيش از 160 کيلومتر بر ساعت دارند. اين ابرها به قدري قوي هستند که موج هايي با ارتفاع بيش از 14 متر درست مي کنند!

رندي سروني از دانشگاه آريزونا در مصاحبه با کانال ساينس گفت: "اين نوع ابرهاي شش ضلعي در بالاي اقيانوس ماهيتي کاملا شبيه به بمب هاي هوايي دارند! آن ها به طرزي شکل گرفته اند که به آن ميکروبريست مي گويند. آن ها انفجاري از هوا هستند که از پايين ابرها بيرون مي زنند و به سطح اقيانوس ها برخورد مي کنند و سپس موج هايي را با اندازه هايي عظيم و وحشتناک درست و شروع به انفجارهايي بين یکدیگر مي کنند که حتی فکر کردن به آن هم واقعا ترسناک است!"

هيچ يک از اين بينش ها درباره ي اين ابرها هنوز در يک مجله ي کارشناسي شده منتشر نشده است، اما اين کاملا محتمل است که اين ابرهاي شش ضلعي مي تواند در سراسر اين منطقه مشترک باشد. و همچنين مي تواند با بادهايي بسيار مهيب تر از بادهاي معمولي همراه باشد به شکلی که موج هایی با ارتفاع های بیش از 10 متر تولید کنند! با اين وجود، نمي توان منکر اين قضيه شد که ناپديد شدن هايي غير عادي و اتفاق هايي مرموز و وحشتناک در منطقه رخ نداده است. بنابراين اخبار ديروز جوابي کامل براي اين مسئله ي مرموز نيست اما اين موضوع شواهدي بالقوه را از پديده هاي آب و هوايي بيان مي کند و به نوبه ي خود بسيار متحير کننده و جالب است و می تواند حداقل به قسمتی از این اتفاقات پاسخی قاطع بدهد.مترجم: نبیل زارعی (از همکاران و مترجمان سایت)

فرهاد

صرف نظر از مرجع تحقیقات و پژوهش کلا داستان تخیلی جالبی بود ولی هیچ ارزش علمی بهمراه نداشت مخصوصا که سعی در تحریف واقعیت داشت تا توضیح علمی، در ضمن این چندان عجیب نیست این ذات سایت های ایرانی هست تحریف و تخیل پردازی یا بازار مکاره و تبلیغات بی ارزش .

پاسخ :

این ذات کاربران ایرانی هم هست که بدون اطلاع از چیزی اظهار نظر میکنن! این منبع خبر هست و متن ما هم ترجمه ای از این سایته که معتبر هم هست. http://www.sciencealert.com/experts-claim-they-might-have-have-solved-the-bermuda-triangle-mystery

مریم

با سلام
اقا من اخر نفهمیدم منظور شما از این 237 چیه؟
میشه بگید منم بفهمم؟!!!!!!!

amin

سلام خیلی سایت باحالی داری واقعا میبینم مطلب جدید گذاشتی خوشحال میشم

یه سر به http://www.scp-wiki.net/
بزن میتونی از این سایت به عنوان مرجع استفاده کنی سایت معتبریهنسیم

یعنی همه چیزایی ک درباره برمودا ميگفتن واقعی نبود همش بخاطر ابر و اینجور چیزا!!!!!من ک هیچ جوره راضی نشدم باس ی دلیل قوی تر باشه اصلا شاید خود اونا ک خبر پخش میکنن(دانشمندان منظورمه )واقعیت رو نميگن

آرمان شیمیدان

آقا سایتتون محشره فقط حیف که دیر مطلب میذارین! باز ولی دمتون گرم hey hey. i feel fantastic!!!

وحید

واقعا حیف این سایت که مطالبش زود زود آپدیت نمیشه؛(((

پاسخ :

مطالب بیشتر در اینستاگرام و کانال تلگرام سایت موجود هست. میتونید از بالای سایت بهشون مراجعه کنید.

محمد

خب 237 موارد دیگش چیه ؟

پاسخ :

خبر کاملش در سایت زده میشه به زودی...

ل

شما گفتید که غرق شدن هواپیما ها و کشتی ها واقعی نیست.پس پرواز 19 توسط جنگنده های امریکا بود چه ؟هنگامی که اونا وارد مثلث شدن از مرکز پیام رسید که به سمت فلوریدا تغییر جهت دهند.و سپس صدای خلبانان ضعیف شد و ناپدید شدند

مهدی

ببخشید که اینجا این مطلب رو میگم , دیدم دوستان درباره عدد 237 ازت میپرسن .
حدس میزنم مربوط به همون اتاق 237 در فیلم شاینینگ استنلی کوبریک هست ! درسته ؟!

پاسخ :

یه موردش بله ولی موارد دیگه هم داره

محمد

میشه آدرس سایتی که اینجور مطالب رو جمع آوری میکنین رو بدین ، حالا فرقی نمیکنه خاریجی باشه :0

پاسخ :

منبع اخبار سمت راست بالا نوشته شده.

وحید

ممنون خسته نباشید خیلی خوفناک و باحال بود مرسی از سایت خوبتون

علی گوهر صمیمی

باسلام
آقا جان همه این ها بر میگیره به جنگ سرد مثلث برمودا روزی برمودای کشتی و هواپیماخور شد که شوروی و امریکا با هم اختلاف پیداکردند و و این وسط کوبا هم شد کمونیست(البته از قبل بود اما رشد و تهدید موشکی علیه امریکا از جانب شوروی در کوبا) و وسلام
اوج این اتفاقات گم شدن هواپیما و کشتی هم توی جنگ سرده

محمد

بر اثر همون جریان های دریایی و ابرهایی با شکل و نوع متنوع و عجیب

امیرحسین

سلام ممنون مطلب خیلی اموزنده ای بود. اقا پس کی راز این عدد ۲۳۷ رامیذاری؟

پاسخ :

انشالله به زودی...

Ali

جالب بود

ارسال نظر جدید