ادامه فعالیت واندرز در صفحه اینستاگرام و کانال تلگرام دنبال می گردد و سایت دیگر به روز رسانی نخواهد شد


برای پیگیری اخبار واندرز۲۳۷، ما را در صفحات اجتماعی دنبال کنید
در این سری از مطالب قصد بر بررسی تعدادی از مخوف ترین قتل های تاریخ جهان است که با وجود کار و تلاش فراوان هزاران نفر تا به امروز حل نشده اند، تعدادی از این پرونده ها به حدی عجیب و جالب هستند که با وجود گذشت نیم قرن از آنها هنوز نیز تعداد زیادی کارگاه خصوصی مشغول کار برای حل پرونده ی آنها هستند، اولین پرونده ی مورد بحث مربوط به کشور کره جنوبی است، کشوری که تعداد پرونده های جنایی آن بسیار کم است اما بعضی از آنها بسیار تکان دهنده هستند یکی از این موارد مربوط به قتل 5 کودک است که به پرونده ی پسران قورباغه ای معروف است.


در تاریخ 26 مارس 1991 پنج کودک که برای پیدا کردن قوبارغه به رودخانه ای در حوالی محل زندگی خود رفته بودند ناپدید شدند، حادثه ای که تبدیل به یکی از جنجال آفرین ترین حوادث جنایی تاریخ کره جنوبی شد.

مشخصات این 5 کودک به ترتیب زیر بود، چو-وون 13 ساله-هو ین 12 ساله-کیم یانگ 11 ساله-پارک چان 10 ساله و کیم جونگ 9 ساله، این کودکان علاوه بر اینکه در یک مدرسه بودند در خارج از آن نیز همبازی بودند و پیدا کردن قورباغه یکی از تفریحات همیشگی آنها بود.

دقیقا یک روز پس اینکه این 5 نفر گمشده گزارش شدند و جستجوی پلیس برای یافتن آنها آغاز شده بود مسئله به رسانه ها نیز کشیده شد و به شدت افکار عمومی مردم کره را تحت تاثیر قرار داد، در آن زمان رییس جمهور کره جنوبی "رو تائه-وو" بود که در یک دستور عمومی 300 هزار مامور پلیس را موظف به یافتن این کودکان کرد، با توجه به روحیه عجیب مردم کره در کمک به هموطنان خود چیزی نزدیک به 2 میلیون نفر خود را به عنوان داوطلب برای کمک به پلیس معرفی کردند.چیزی نزدیک به یک ماه یکی از شبکه های ملی کره هر روز 1 ساعت جستجوی پلیس را برای یافتن این کودکان به شکل زنده پخش میکرد.

با توجه به اینکه حتی تا به امروز تکنولوژی تطبیق دی ان ای تنها در اختیار آمریکا قرار دارد در آن زمان 15 نمونه برای مطابقت از کره جنوبی به آمریکا فرستاده شد اما تمام نتایج ناامید کننده بود، منطقه ناپدید شدن کودکان به حدی وسیع و جنگلی بود که با وجود صدها ساعت جستجو هیچگونه مدرک و اطلاعات خاصی پیدا نشد.

پدر و مادر این کودکان کار خود را رها کردند و تمام کشور را برای یافتن آنها جستجو کردند، پس از یک سال تمام تلاش بی وقفه در نهایت گزارش پلیس بسیار غم انگیز بود، هیچگونه مدرک ، شاهد و مظنونی وجود نداشت، گزارش حاکی از آن بود که در این مدت 50 نفر مورد بازجویی قرار گرفته اند و 552 مدرک گمراه کننده در راه آنان قرار گرفته و در نهایت پس از تلاش چیزی نزدیک به 250 هزار نفر افسر پلیس این پرونده ناتمام اعلام شد.

اما 11 سال بعد در سال 2002 یک مرد محلی در منطقه ای کوهستانی در حدود 2 کیلومتری از روستای این کودکان بقایای یک انسان را پیدا کرد، پس از جستجوی پلیس و شروع بررسی ها مشخص شد این اجساد مربوط به همان پنج کودک گم شده است، یک بار دیگر این پرونده زنده شده بود.


(پدر و مادر این 5 کودک)

جواب اولیه پزشک قانونی مبنی بر این بود که این کودکان از سرما مرده اند، اما پس از بررسی دقیق تر شواهد تکان دهنده و وحشتناکی آشکار شد، به سر یکی از کودکان شلیک شده بود و بقیه به وسیله ی جسمی سخت مانند آهن خرد شده بود، تاریخ مرگ آنها نیز 1992 بود، یک سال پس از گم شدن.

تا به امروز نیز مشخص نیست در مدت این یک سال این کودکان چگونه زندگی کرده اند و در چه مکانی زندانی شده بودند و اینکه چرا قاتل از آنها به مدت یک سال مراقبت میکرده است.

بار دیگر این پرونده تمام کره جنوبی را فرا گرفت و در نهایت به علت عدم وجود شواهد و مدارک کافی برای دستگیری قاتل بسته شد هرچند پلیس کره بارها اعلام کرده است که باز هم تلاش خود را برای یافتن قاتل ادامه خواهد داد.

در تاریخ 25 مارس 2004 یک مراسم کشوری برای این کودکان برگزار شد و هزاران نفر در آن حاضر شدند.

محمد

شخصی که ایناروبرده تواین یه سال ازاجزای بدنشون مثل کلیه قلب وغیره استفاده میکرده ومیفروخته بعد هم انارو میکشه یا هم اون شخص مشکل روانی داشته

زيبا

اينا يه چيرو ديدن كه نبايد ميديدن

حدیث

الان ساعت 2 نصف شبه و من خیلی ترسیدم

پير هوشيار

اين بچه ها توسط يكي از سازمانهاي دولتي دستگير شده اند زيرا نگهداري كار هر كس نميتونه باشه شليك گلوله وسيله اي هست كه فقط دست دولت و دزد
اگر دست دزد بود همان روز اول باج گيري ميكردند نه بعد از يك سال كار رو تموم كنند اما دولت احتمالا داشتند چيزهاي رو زير خاك ميكردند و اين شيطون ها ديدند در مرحلمه اول نكشتند شايد فراموش كنند يا به شكلي از سرشون بيرون بيارند ولي بعد از اينكه فايده نداشت انها را ... و اين دولت بوده كه مردم رو تشويق كرده وارد صحنه بشن

هوشنگ

احتمالا كار يك نفر هم سن و سال خودشون بوده شايد يه هم كلاسي ديگه كه به دوستي اينا حسودي ميكرده تو اين يك سال هم بلايي سرشون اورده كه از هم متنفر بشن,

مجید

یکی نوشته بود ایران بود هیشکی نمیرفت .داداش تو شاید نری ولی خیلیا میرن.

امیرحسین

اینارو بیخیال این هماهنگی دولت و ملتشونو نیگا ۲میلیون نفر داوطلب شدن ولی ایران ۱ نفرم داوطلب نمیشه

امیر اتابک

لابد قسمتی از یک آزمایش سری بودن ... موشهای آزمایشگاهی

وحید

ممنون دمت گرم خیلی باحال و خوفناک و جالب بودمرسی:)

بنفش!!

خیلی جالب بود!!
ولی گنگ بود

ramin

جالبه مردم وپلیس به شدت دنبال این بچه ها بودن واوناسال اول روزنده بودن.اینارو کجاقایم کرده بودن.درضمن چطورجنازه هانزدیک محل زندگی پیداشدن؟این ۵تابچه چطورباقاتل همراه شدن ورفتن؟به نظرتون قاتلومیشناختن واطمینان کردن؟بااون همه جستجوقاتل چطوری ایناروقایم کرده وچقدردل وجرات داشته؟چرازودنکشتتشون وگزاشته یه سال بگذره؟

Bagher

خیلی جالب و خوب بود
کلا آدمو درگیر میکنه که توی این یکسال چه اتفاقایی براشون افتاد و چرا کشته شدن.
راستی از آسیا بیشتر بذار چون اکثر مطالبی که قبلا توی سایت گذاشته شده مربوط به اروپا و آمریکا میشه.
ممنون.

ارسال نظر جدید