ادامه فعالیت واندرز در صفحه اینستاگرام و کانال تلگرام دنبال می گردد و سایت دیگر به روز رسانی نخواهد شد


برای پیگیری اخبار واندرز۲۳۷، ما را در صفحات اجتماعی دنبال کنید
ایا در خانه احساس امنیت میکنید؟اما من پیشنهاد میکنم که همیشه قبل از ورود به خانه همه جا را چک کنید! در تاریخ حوادثی وجود دارد که خانه ی امن را تبدیل به مکانی مخوف و ترسناک کرده است، یکی از این حوادث هینترکایفک است، مکانی در مونیخ المان که درگیر یکی از عجیب ترین و وحشتناک ترین اتفاقات قرن بیستم شد، پرونده ای که تا به امروز باز است اما همه از حل ان ناامید شده اند مدارک موجود در این پرونده به حدی عجیب است که هیچ شخصی تا به امروز نتوانسته راه حلی اساسی ارائه دهد...


در سال 1922 در 70 کیلومتری شهرمونیخ المان و در روستای اینگوستاد اتفاقی افتاد که تا به امروز یک راز باقی مانده، این پرونده یکی از عجیب ترین پرونده های جنایی تاریخ اروپاست.چند روز قبل از این اتفاق اندرس گروبر(صاحب مزرعه)  درمورد مشاهده ی ردپایی صحبت کرد که از جنگل تا مزرعه ی و روستا می امد اما اثری از بازگشت ان نبود، همچنین خود او و همسرش گزارشی از شنیدن صداهای عجیب به پلیس ارائه داده بودند. این صداها که در اتاق زیرشیروانی به گوش میرسید به شدت باعث وحشت انها شده بود هرچند نه پلیس و نه خود انها چیزی در اتاق زیرشیروانی پیدا نکردند، فردای گزارش این مطلب کلید خانه ی انها گم شد، و دقیقا بر روی صندلی گروبر که بیرون روی زمین بود روزنامه ای بسیار عجیب و غیرعادی پیدا شد.


اما شاید عجیب ترین نکته مربوط به خدمتکار انها باشد، او که به مدت 3هفته در انجا کار کرده بود پس از این مدت با اصرار زیاد مبنی بر اینکه این خانه نفرین شده است و او نمیتواند در انجا بماند استعفا داد او به گروبر گفته بود که شبها چیزی در خانه حرکت میکند، 2هفته پس از رفتن این خدمتکار شخص جدیدی به نام ماریا بومگاتنر به عنوان خدمتکار جدید به خانه امد.


اما فردای همان روز حادثه ای بسیار هولناک و وحشتناک رخ داد، اعضای این خانواده به ترتیب به نام های اندرایاس گروبر 63 ساله و همسرش کازیلیا 66 ساله، دختر بیوه ی انها ویکتوریا 35 ساله و دو فرزندش کازیلیا و جوزف به ترتیب 7 و 2ساله و خدمتکار خانه ماریا 44ساله، همگی این افراد یکی پس از دیگری در انبار کاه خانه توسط یک کلنگ دوسر به فجیع ترین شکل به قتل رسیدند!


پلیس پس از تحقیق عنوان کرد، ابتدا جوزف دو ساله به قتل رسیده است! سپس پرستار و بقیه، به علت دودی که از دودکش خانه بلند میشده همسایه ها حداقل تا 3روز به ندیدن این خانواده شک نکرده بودند، اما پس از 3روز با دیدن این صحنه ی مخوف پلیس را در جریان گذاشتند.


کاراگاه جورج رینگربر از اداره ی پلیس مونیخ مسئول بررسی این پرونده شد، در طول مدت 6ماه بیش از 100 فرد مشکوک مورد بازرسی قرار گرفتند اما هیچ سرنخی به دست نیامد، اخرین بررسی پلیس به سال 1986 برمیگردد که مردی 71 ساله بازجویی شد اما هیچ چیز خاصی حاصل نشد، در سال 2007 اکادمی پلیس مونیخ یک بار دیگر و با علم مدرن مسئول بررسی این پرونده شد، در گزارش این بررسی امده است که:غیر ممکن است بعد از این همه سال بتوان این پرونده را حل کرد، خصوصا که در گذشته روش بررسی و طبقه بندی مدارک متفاوت بوده و بسیاری از چیزهای مهم که باید باشد وجود ندارد، نکته ی بسیار عجیب این پرونده روزنامه است، روزنامه ای که اندرس گروبر یافته بود نامی نداشت و تاریخش به 70سال قبل از ان حادثه بوده! همچنین سوال مهم دیگر این است که چرا انها در کاه دان به قتل رسیده اند؟!

 

پلیس در نهایت هرگز به شخص خاصی مشکوک نشد، امکان دزدی نیز به طور کلی رد شد چراکه مقدار زیادی پول در خانه بود که حتی به انها دست نزده بودند، اما نکته ی عجیب تر این است که هرکسی که این کاررا انجام داده از غذای خانه میخورده! به نظر میرسد حداقل در دو روز اخر قبل از رسیدن پلیس کسی از غذای خانه مصرف میکرده.


بررسی جسدها نشان میدهد علت اصلی مرگ انها برخورد کلنگ به سر و جمجمه بوده هرچند کازیالیا ی جوان(7ساله) حداقل چندین ساعت زنده بوده و بدن مجروحش کنار مادرش قرار داشته و اومیتوانسته قاتل را دیده باشد اما به شکلی عجیب او از وحشت دچار سکته ی قلبی شده بود!


در مراسم تدفین انها بیش از 15هزار نفر شرکت کرده بودندو این حادثه در المان و اروپا سرصدای زیادی ایجاد کرده ، در نهایت مزرعه ی این خانواده سال بعد از اتفاق به طور کامل نابود شد.


نویسنده ی المانی اندریا هنکل در رمانی به نام تانود به این حادثه اشاره کرده، همین طور فیلمی رازالود بانام هینترکایفک به کارگردانی استیر گرونبرگ در سال 2009 ودر رابطه با همین حادثه ساخته شد.


 عکس از حادثه

عکس از حادثه

عکس از حادثه

عکس از حادثه

دکتر

کار داماد عصبانی خانواده بوده . شوهر قبلی دختر خانواده که در متن اشاره شده بود که بیوه بوده .

قاتل

من کشتمشون

خودم

برخی دوستان نظراتی دادند ، باید بگم اگر ماجرا به این سادگیها بود ک بشه به این راحتی حدس زد اونوقت حتما کارآگاهان آلمانی با اون همه مدرک هم میتوانستند حدس بزنند و بعد گذشت این همه سال هنوز یک راز نمیموند

Daryanrz

واسه حدس زدن اینکه قاتل کیه دوتا امکان بیشتر نیست
۱_یه دیوونه یا قاتل زنجیره ای
۲_دشمن یا کسی که با خانواده گروبر خصومت داشته باشه...
اگه به متن دقت کنیم میبینیم خدمتکار اولی سه هفته برای گروبر کار کرده که ممکنه جاسوس بوده باشه که احتمال دوم رو قوی تر میکنه...قاتل ما که اسمش رو میزاریم اقای مبهم ممکنه که رابطه ای با خدمتکار اول داشته باشه...پس خدمتکار کلید رو دزدیده و روزنامه هم میتونه کار خود قاتل باشه...
بعد از سرو صداهای زیر شیروونی که *ممکنه موش بوده باشه* هیچ چیزی توش پیدل نکردن،وظیفه خانوم خدمتکار تموم میشه پس با بهونه اینکه خونه تسخیر شده فرار میکنه که این نقش به سزایی در معروفیت این داستان داره...خدمتکار جدید نمیتونه قاتل باشه چون هیچکس خودشو با کلنگ نمیکشه مگه احتمال اول درست باشه...
سوال بعد اینه که اقای مبهم چجوری همرو برده تو اصطبل؟
خب اینجا هم دوتا احتمال هس
۱_ ممکنه یه همدست اشنا داشته باشه که همون اوله...پس با کمک زن خدمتکار دونه دونه اعضای خانواده رو برده تو اصطبل....
۲_از صدای جیغ یه نفر،بقیه ریختن تو اصطبل و اقای مبهم اونا رو کشته...
اما این احتمال ضعیفه...
تو اون دوره همه دوست داشتن معروف بشن،حتی خیلی احمقانه...پس چی واسه معروفیت خوبه؟
یه خونه تسخیر شده و روزنامه هفتاد سال پیش و قاتل نامرئی و ضربات کلنگی ک صلاح قتله میتونه معرکه باشه...
*حالا چرا من به خدمتکاره گیر دادم؟
چون اون تنها بازماندست...چون کل این قضیه میتونسته خوب معروفش کنه...
پس اون با اقای مبهم همکاری کرده...یا اصلا میتونه خانوم مبهم باشه...

Mozhde

من الان دارم از ترس میمیرم خب

رامین

دراینکه این قتل توسط یک انسان انجام شده شکی نیست.ردپاهای دیده شده توسط صاحب مزرعه متعلق به انسان بوده اماچندتاسوال پیچیده هست.اول این قاتل کجای خانه مخفی شده بوده؟دوم چرااین خانواده روانتخاب کرده؟سوم چرااینقدقساوت قلب؟چهارم چرابعدجنایت ازخونه دورنشده؟پنجم چطوری همه روتوکاهدان جمع کرده؟ششم چرااززمان دیدن ردپاهاتازمان قتل مدتی مکث بوده چرااین قاتل مخفی زودکارشوشروع نکرده؟و.....به نظرمیاداین خانواده باهدف قبلی انتخاب شدن وقاتل قصدداشته قبل ازقتل تواین خانواده رعب ووحشت ایجادکنه وهمه چی حکایت ازیک انتقام بدداشته.البته بی هدف گرفتاریک قاتل روانی شدن هم دورازذهن نیست امادرصورت تاییداین فرضیه قاتل حتمااین خانواده رومیشناخته.

رامین

کسایی که فیلم فرانکشتاین رودیده باشن تویه قسمت فیلم که هیولای ساخته شده ازبدن انسانها فرارمی کنه تابدلایل مذهبی کشتهنشه به یه خونه روستایی پناه میبره ومخفیانه دورازچشم اعضای اون خانواده تواون خونه زندگی میکرد.دورازچشم اوناغذامیخوردوحتی پدراون خانواده که به پسرش درس خوندن میداد روزیرنظرداشت تاجاییکه اینطوری خوندن هم یادگرفت.اون خانواده هیچوقت این هیولاروندیدن.عامل این جنایت صددرصدیک انسان بوده که مدتی اونجامخفی بوده ولی چرااینقدربیرحم این جای سوال داره

Hosein yk

سلام احتمال داره جنا این کارو کرده باشن چون اگه مکانی رو که تحت تصرف اونا باشه ونفرین شده هم باشه صاحبان خونه رو به طرز عجیبی اذیت میکنن تا بکشنشون ولی اگه اونارو بیدار نکنیم کاری به کار ما ندارن اصن اونا نمیتونن به انسان نزدیک بشن مگر به دلایلی که اذیت بشن ومزاحمشون بشیم

داوود گلدوزيان

احتمالا كار خدمتكار بوده؟!

امیر

هیچ موجودی خطرناک تراز خود انسان نمیتونه باشه
به جن و...هیچ ربطی نداره

علیرضا

وحید جان توصیه میکنم بیشتر درباره جن تحقیق کنی
درسته که جن از غذاهای انسان ها میتونه بخوره و مخصوصا عاشق گوشت چسبیده به استخوان ،ولی مقدار اون بسیار کم هستش
حتی بعضی ها میگن اجنه با بوی غذاها سیر میشن
در ضمن جن نمیتونه به انسان آسیبی برسونه مگر اینکه انسان بخوادجن رو تسخیر کنه که در این صورت بهش آسیب وارد میکنن
کشتن پدر و مادر و برادرجلوی چشم به اندازه کافی برای یک دختر خردسال ترسناک هست که از ترس سکته بکنه

شرمنده اگر جمله بندی هام مشکل داره

وحید

سلام،مطمعنم جن یا ارواح خبیبی این خانواده رو به قتل رسونده بوده چون خدمتکار قبلی قبل از قتل صداهای وحشتناکی شنیده و این خانه رو نفرین شده دونسته حتی خود این خانواده صداهای ترسناکی در خانه میشنیدن ولی هیچ کسی در خانه نبود! این یعنی چی؟ یعنی این که موجودی نامرعی(حالا یا جن بوده یا ارواح خبیث) وارد این خانه شده و این خانواده رو به بدترین شکل ممکن کشته و کار انسان نبوده این کار شیطان بوده! عجیب ترین مورد این قتل اینه که هیچ دزدی از خانه نشده در صورتی که مقدار زیادی پول در خانه بوده! و عجیب تر از این که قاتل از غذای این خانواده خورده!!!((جن ها به خوردن غذای انسان علاقه شدیدی دارن)) و عجیب تر این که بچه 7 ساله قاتل رو دیده و سکته کرده از بس که وحشتناک بوده قاتل ! بچه قبل از مرگش جن دیده بوده که از وحشت سکته قلبی کرده!! مطمعن باشین...شنیدید میگن جن ها از غذای انسان ها میخورن؟ به نظرم که قاتل یه جن وحشتناک یا ارواح بسیار خبیثی بوده که از بودن این خانواده در این کلبه به شدت عصبانی بوده،ارواح خبیثی که شاید قبلا در این کلبه زندگی میکرده!...در آخر بگم که قتل این خانواده به دست انسان اتفاق نیفتاده و به دست جن و جنیان اتفاق افتاده از خوردن غذای این خانواده هم معلومه که جنه به شدت به غذای انسان ها علاقه داشته و این یعنی آخره وحشتناک بودن این ماجرا.

مهدی

سلام لطفا اسم فیلم به لاتین رو برام بنویسید مرسی

پاسخ :

hinterkaifeck

fkh

خب شاید قتل کار همون خدمتکار اولیه بوده! به اون مشکوک نشدن؟

سارا

سلام من تازه به وبسايتتون سرزدم عاليييي من عاشق مطالب ترسناكم موفق باشي

Alireza Juve

موهای تنم سیخ شد! خیلی ترسناک بود.
عالی

Firouzjah

عالی بود
سپاس

akbar

من از این به بعد هر روز به سایتت سر میزنم و ناراحات میشم اگه روزی مطلب جدیدی نداشته باشی... 1!!!! قلمت هم خیلی خوبه.

Maziar

فردين جان عالي بود:D كسي لينك فيلمش رو داره؟

alireza

میتونیم با دیدن عکسها شب بخوابیم یا نه؟
راستشو بگو:D

shahab RossoNero

عمو فردین تبریک میگم بهت.
بهترین کارو کردی. عالی عالی. دیگه با نخاله ها هم درگیر نمیشی.
وبسایتت واقعا عالیه. جدا میگم. خیلی ساده و راحت و پر بار.
///////////
ماجرای خانواده گروبر رو شنیده بودم. اگه اشتباه نکنم مجله سرنخ بهش اشاره کرده بود.
خیلی جالب بود. دستت درد نکنه. بدون استثنا تمام مطالبت رو میخونم عمو فردین

محمود

خونمون تاریکه ... :|
هم تشکر میکنم ازت هم فحشت میدم :|

یه منچستری

گرخیدم :|

♥ آدمک ♥

بسیار جالب بود ...

ابی

فردین خوف کردم بابا از ادمای عجیب بگذار

mahdi

اون فیلمو ک دیدیم تا یه مدت همه چیزو چک میکردیم میومدیم خونه:))))))

ارسال نظر جدید