ادامه فعالیت واندرز در صفحه اینستاگرام و کانال تلگرام دنبال می گردد و سایت دیگر به روز رسانی نخواهد شد


برای پیگیری اخبار واندرز۲۳۷، ما را در صفحات اجتماعی دنبال کنید
ناپدید شدن های ناگهانی و بی دلیل یکی از عجیب ترین و جالب ترین موارد از پرونده های پلیس به شمار میرود، بر اساس گزارش اف بی آی در سال 2011 تنها 5% از تمام پرونده هایی که ناپدید شدن در انها اتفاق افتاده است حل نشده باقی میمانند و در نهایت شخص مورد نظر زنده و یا مرده پیدا خواهد شد یکی از آخرین این پرونده ها در دنیا در مورد زنی ژاپنی است که در تا ریخ 22 اکتبر 2014 در یکی از شمالی ترین نقاط کانادا ناپدید شد و تا به امروز با وجود تلاش های بسیار هیچ اثری از او یافت نشده است.در 22 اکتبر 2014 زنی در حوالی شهری در کانادا گزارشی مبنی بر مشاهده ی گردشگری ژاپنی داد که چند روز بعد همان زن ژاپنی به عنوان گم شده گزارش شد، آتسومی یوشیکوبو زنی 45 ساله و ژاپنی بود که برای تفریح به یک از شمالی ترین نقاط کانادا جایی که مرکز اصلی گردشگران برای دیدن شفق قطبی است رفته بود، اخرین فردی که یوشیکوبو را زنده دیده همان زن کانادایی بود و از ان تاریخ تا همین لحظه دیگر هیچ گزارشی مبنی بر مشاهده ی یوشیکوبو گرفته نشده است.


اولین گزارش رسمی مبنی بر گم شدن یوشیکوبو را رئیس هتل محل اقامتش داد که علت ان نیز مراجعه نکردن یوشیکوبو 5 روز پس از اتمام مدت اقامتش در هتل بود، بررسی های پلیس نشان میداد که ساک وسائل او کاملا مرتب بوده و هنوز بلیطی را برای بازگشت به ژاپن نخریده بود، دوربین های هتل اخرین لحظات او را قبل از خروج از هتل برای اخرین بار ضبط کرده اند که در ان یوشیکوبو مقداری شکلات میخرد و خندان از هتل خارج میشود.


(تصویری مربوط به تاریخ 19 اکتبر)

این پرونده روزنامه نگاران و مطبوعات را از کانادا و ژاپن به خود جلب کرد که علت اصلی ان نیز این نکته است که تعداد گردشگرانی که به این شهر رفته و شفق را تماشا میکنند بسیار زیاد است، پلیس این احتمال را مطرح که شاید او در جنگل ها و مراتع بسیار وسیع اطراف شهر گم شده است و از همین رو سه تیم جستجو و دو هلیکوپتر برای یافتن او اعزام شدند.


در نهایت پس از یک هفته و با همکاری پلیس ژاپن اعلام شد که آتسومی یوشیکوبو به احتمال زیاد خودکشی کرده است و جستجوها ادامه نخواهد یافت اما خانواده ی یوشیکوبو تا همین امروز نیز به این حکم اعتراض دارند و او را شخصی بسیار شاد و به دور از این گونه مسائل میدانند.


ده ماه بعد یک شکارچی مقداری از وسائل او را در اعماق جنگل های شمالی کانادا پیدا کرد که پس از بررسی ها مشخص شد به یوشبکوبو تعلق دارند.


دوربین های موجود در شهر و هتل در طول 4 روز حضور یوشیکوبو در این شهر 9 مرتبه تصویر او را ضبط کرده بودند که در تمام انها او لباسی صورتی و کفشی سفید داشته است، در فاصله ی اخرین مرتبه ی مشاهده ی او در دوربین هتل و این تصاویر یک روز یعنی 21 اکتبر قرار دارد که اعمال یوشیکوبو در این روز مشخص نیست چراکه تصاویر او در هیچ دوربینی ضبط نشده است.


(22 اکتبر)


بیش از 150 نفر برای کمک به جستجو از ژاپن امدند و این خبر تقریبا به خبری بسیار مهم تبدیل شد و افرادی از کانادا نیز برای کمک اعزام شدند و تیم بسیار بزرگی از جستجو تشکیل شد که نزدیک به یک هفته تمام منطقه را گشتند و در نهایت چیزی نیافتند.


پلیس محلی شهر در گزارشی که 1.5 ماه پیش منتشر شد اعلام کرد که جستجو همچنان ادامه دارد و منظور ما از اتمام این است که گشتن یک منطقه به پایان رسیده است و نه اینکه ما تسلیم شده ایم.


جسیکا ریهل آخرین کسی که یوشیکوبو را زنده دید نیز در گزارش خود نوشته است: وقتی او را تنها و پیاده  در ان نقطه دیدم حس کردم که باید او را سوار کنم اما مسیر ما مخالف هم و بود و هم اینکه ساعت تازه 11 صبح بود و هوا هم خیلی سرد نبود و به نظرم رسید که او مشکلی نخواهد داشت.روانشناسان و تعدادی از خبرنگاران علت این ناپدید شدن را خودکشی او در طبیعت عنوان کرده اند اما بسیاری نیز با این عقیده مخالفند، برای مثال رئیس پلیس محلی علت را حمله ی گرگ یا خرس میداند، هرچند جالب ترین نکته در مورد جنگل های این نقطه از کانادا گزارشاتی است که در ان به یِتی اشاره شده است!


آتسومی یوشیکوبو همچنان به عنوان گم شده گزارش میشود و تا این لحظه هیچ مدرکی دال بر مرده و یا زنده بودن او یافت نشده است.

احمد سناتور

ببینید امکان داره که مافیا یا گروههای تبهکار قاچاق اعضای بدن این توریست هارو که طعمه های راحتی هستند رو با فریب بدزدند و در آخر چیز زیادی جز استخوان از طرف نمونه که حتی از پوست شخص هم استفاده میشه،و در آخر جنازه یا جنازه هارو بسوزونن و خاکستر کنن ویا دفن کنن در جایی خارج از شهر،که تا صدسال دیگه پیدا نشن،و حتی حیوانات مثل تمساح و کرکس و بعضی حیوانات که حتی استخوان رو هم هضم میکنن.البته خب حیوانات خاص اون مناطق منظورمه.

fatemeh

مرسی.جالب بود.اما به نظر من چه دلیلی داره فرد شادی که برای مسافرت رفته کانادا خودکشی کنه اونم وقتی که تمام وسایلش مرتب داخل هتل بوده.میتونسته ردی از خودش نزاره اگه میخواسته خودکشی کنه.یا چرا همش یه جور لباس میپوشیده.در ضمن من احتمال میدم که کنجکاوی یا چیزی اونو به جنگل کشونده و اونجا یا در اثر حمله حیوانات و گشنگی مرده یا کسی کشتتش.

هینگ جین سوانتویین

پیش منه اگه میخواینش 1 میلیون دلار بدین تا برش گردونم خیلی حرف میزنه منم ژاپنی بلد نیستم مخمو 2 ساله خورده اه تخفیفم میدماا

ابی

داخل غاری در نزدیکی باید افتاده باشه

هادی عزراییل

علت های زیادی برای گم شدن وجود داره برای مثال جریان رودخانه یا ... چیز عجیبی نیست

مهراد

نکته ی چندان عجیبی در گم شدنش نبود!!! درسته نامعلومه ولی چیز مرموز خاصی هم در کار نبود. در کل مرسی که برگشتی.

امید

در مورد یتی ها هم بنویس.تشکر

.نفس.

45 سال!
اینکه خیلی جوون بنظر میاد

محمد

دمت گرم به کارت ادامه بده

پویا

جالب بود. البته دلیل های منطقی واسه گم شدنش بیشتر از دلیل های عجیب و غریبه.

Wushu

جالب بود!!

ارسال نظر جدید