ادامه فعالیت واندرز در صفحه اینستاگرام و کانال تلگرام دنبال می گردد و سایت دیگر به روز رسانی نخواهد شد


برای پیگیری اخبار واندرز۲۳۷، ما را در صفحات اجتماعی دنبال کنید
نوري بسيار عجيب و ديدني در آسمان نروژ در ماه دسامبر سال  2009 مردم این کشور را وحشت زده کرد. وزارت دفاع روسیه مسئولیت این اتفاق را به عهده گرفت. اما آیا این نور از یک یوفو به وجود آمده یا فقط یک خطای انسانی است؟

وقتي که موتور موشک از کنترل خارج شد، نور سفيد مارپيچي در آسمان در نزديکي محلي که موشک از زير دريايي اي در درياي سفيد پرتاب شد پديد آمد. وزارت دفاع روسيه در خبرگزاري ايتار تاس تاييد کرد که آزمايش موشک بولاوا بالستيک با شکست مواجه شده.

بنا به گزارش سايت Space.com پال برک مشاور ارشد مرکز فضايي نروژ در اسلو گفت: "اين توده بسيار تماشايي بود، و وقتي ما به فيلم هايي که مردم به رسانه ها ارسال کرده بودند نگاه کرديم خيلي سريع نتيجه گرفتيم که آن توده شبيه به يک موشکي بود که درنتيجه ي اثر فزاينده از کنترل خارج شده، " او همچنين گفت: "فکر مي کنم اولين باري است که همچين صحنه اي از شکست يک پرتاب موشک ديده ايم."

برک گفت: "آن حادثه يک صحنه ي بسيار زيبا و خيره کننده را بوجود آورده بود، و ما از ديدن آن صحنه به آن واضحي بسيار تعجب کرديم."

مردم اين حادثه را در سرار شمال نروژ ديدند و آن را به مانند يک ابر بسيار مهيب که پرتو هاي سبز-آبي از آن بيرون مي آمد تشبيه کردند.

نيک بنبوري از هارستد نروژ در مصاحبه با سايت Spaceweather.com  گفت: " آن پرتو سبزرنگ مانند شفق قطبي بود که انتهاي آن به شکل عجيبي مارپيچ مي شد." او همچنين گفت: "اين پرتوي مارپيچي بزرگ و بزرگ تر شد تا وقتي که به يک هاله با پرتوي سبز رنگي که به سمت زمين پايين مي آمد تغيير يافت."

بنبوري اشاره کرد که اين نور ها را حدود ساعت 7:50 تا 8 صبح به وقت محلي و 1:50 تا 2 بامداد به وقت شرق در حال رفتن به سر کارش ديد. 

او گفت: " ما سابقا در نروژ تعداد زيادي شفق قطبي ديده ايم. اما اين نور بسيار متفاوت بود." 

قبل از اينکه آزمايش موشک تاييد شود، بسياري از مردم فکر مي کردند که اين نور روشن احتمالا يک بشقاب پرنده بوده. اما روسي ها مسئوليت آن را به عهده گرفتند، که يک سانحه ي بسيار خجالت آور براي يک موشک است که بر اساس خبر گزاري بي بي سي از 13 آزمايش، 6 آزمايش با شکست رو به رو شده بود.

بنا به خبر گزاري بي بي سي موشک بولاوا براي حمل شش کلاهک هسته اي جداگانه با برد بالا 6200 مايل (10000 کيلومتر)  طراحي شده است.مترجم: نبیل زارعی (از همکاران و مترجمان سایت)

محمدحسین

منم یه بار یه نور مارپیچ وسط آسمون دیدم ولی هیچوقت نفهمیدم چیه

جهان

سلام همه میدونیم که بشر از روزی که نمیتونست با افراد دور ورش با زبان ارتباط داشته باشن مجبورا با هوشی که در اختیار داشت با اشاره این ارتباط را حل کرد بعدش هم با نقاسی حالا هم آزمایش میکنه درمورد ... پس نمیتونیم بگیم که چرا این کارها انجام میشه بقول دوستمون همین گوشی مورده استفاده اول نظامی ها بوده.

Javad

اقا علی لطفا بیاید ب ایدی من ب این ایدی باهاتون کار دارررم@Akharashee

hamed

آقای علی همین آزمایشات باعث بیشرفت چشم گیر بشر شده همین گوشی دست شما که باهاش نظرتون رو نوشتین gps و تقریبا ۹۰درصد تکنولوژی اول نظامی بوده

وحید

بشقاب پرنده یا ارواح آسمانی بوده احتمالا

Ali

کی میشه ابرقدرت ها از این ماجراجویی ها و آزمایش های مسخره دست بردارن خدامیدونه!

ارسال نظر جدید