ادامه فعالیت واندرز در صفحه اینستاگرام و کانال تلگرام دنبال می گردد و سایت دیگر به روز رسانی نخواهد شد


برای پیگیری اخبار واندرز۲۳۷، ما را در صفحات اجتماعی دنبال کنید
در این سری از مقالات قصد بر بررسی تعدادی از بزرگترین نوابغ آلمان نازی است، افرادی که شاید مسائل سیاسی و نظامی باعث شد کمتر کسی نامی از آنها شنیده باشد افرادی که به گفته ی بسیاری در رده ی انیشتن و هایزنبرگ قرار دارند، پروژه ی زنگ را میتوان آخرین آزمایش بزرگ نازی ها دانست، طرحی بسیار عجیب و غریب که تا به امروز بحث های بسیاری پیرامون نحوه ی اجرا و موفقیت آمیز بودن آن وجود دارد، بسیاری آزمایش فیلادلفیا را دقیقا شکلی دیگر از همین طرح میدانند.یکی از بزرگترین خصوصیات حکومت رایش سوم بلندپروازی و اهمیت بیش از اندازه به علم بود، برای دانشمندان این حکومت چیزی به عنوان خط قرمز وجود نداشت و آنها هرکاری که باعث افزایش دانششان میشد را درست میدانستند.

بلندپروازی تا کجا میتواند برود؟ این سوالی است که به نظر درمورد نازی ها قابلیت جواب گویی را ندارد، با وجود نوابغی مانند هایزنبرگ، شاوبرگر، فون براون، لیپیش و...که همگی جز بزرگترین ریاضی فیزیکدانان زمان خود و شاید تمام دوران بوده اند به نظر میرسد آلمان نازی پا را فراتر از تخیل گذاشته بود، زمانی که جهان تازه در حال ورود به عصر مدرن بود، نازی ها در حال انجام کاری بسیار عجیب بودند.


(محلی در لهستان که به نظر میرسد پروژه ی زنگ در آنجا آزمایش شد)


پروژه ی زنگ یا Die Glocke طرحی عجیب و بسیار مخفیانه بود که توسط حکومت هیتلر در تمام مدت جنگ و قبل از آن در حال اجرا بود، طرح این شئ عجیب اولین بار در سال 1997 و توسط شخصی به نام اندره هرمانسکی که جاسوسی در سیا بود لو رفت، (هرچند تصاویری از آن وجود داشت که از سال ها قبل در دسترس عموم قرار داشت) او که در سال 2000 در جمهوری چک و به علت سکته ی قلبی درگذشت در زمان افشای این راز گفت: این پرونده یکی از سری ترین پرونده های تاریخ سیاست(CIA) و کمتر کسی درمورد آن اطلاع دارد، او حتی اعلام کرد که رئیس جمهورهای  امریکا هم درمورد این طرح چیزی نمیدانسته اند و در تمام دنیا شاید تنها 10نفر به چند و چون آن آشنایند.


پس از آن تعدادی مستند ساخته شد که در آنها این وسیله را نوعی بمب کثیف و یا حتی اتمی میدانستند، اماشواهد کلی و مدارک کم اما مناسب حکایت از چیزی دیگری داشت.
برای ساخت این طرح آلمان یک دژ بزرگ در زیرِزمین درست کرده بود که تنها در طول 8 سال 25 نفر توانسته بودند به مرکز و قلب آن وارد شوند با اینکه پس از فتح این محل توسط امریکا در سال 1945 هیچ گونه وسیله ی خاصی پیدا نشد اما مدارک زیادی وجود داشت که نشان از ساخت یک سلاح عجیب بود بسیاری آنرا نوعی سلاح سایکوترنیک میدانستند  اما در سال 2002 یک ریاضی دان از دانشگاه بیرمنگام با بررسی طرح کلی این شی ایده ای را داد که سال ها قبل از آن نیز درمورد آن شک میرفت.

وسیله ای که میتوانست دروازه ای به ابعاد دیگر جهان را باز کند! وسیله ای که باعث پیشرفت عجیب آلمان ها در جنگ شد، بسیاری حتی میگفتند که خود شخص هیتلر همچنان زنده است و تصاویر خودکشی او جعلی است.


اشتارک بنیادگذار فیزیک نازی ها در دفترچه ی یادداشت خود درمورد آزمایشات موفقیت آمیز این وسیله مطالب زیادی نوشته، این وسیله هرگز پیدا نشد اما طرح های آن سال هاست در هاله ای از ابهام باقی مانده است، گفته میشود تمام درگیری نظامی امریکا و شوروی در دهه ی 1960 به خاطر این طرح بوده. (هرچند چنین غلو هایی همواره وجود داشته است)
آزمایش فیلادلفیای امریکا که گفته میشود در آن آمریکا یک ناو را ناپدید کرد نیز در راستای همین طرح بوده به هرحال پروژه ی زنگ آلمان نازی هرچه که بوده به نظر میرسد هرگز ماهیت اصلی و واقعی آن مشخص نخواهد شد چراکه دولت آمریکا علاقه ای به انتشار مدارک آن نشان نداد.


در دادگاه نورنبرگ که بیشتر اعضای حکومت نازی به اعدام محکوم شدند هانس فریچه دستیار گوبلز پس از تبرعه به همسرش گفته بود:شما نازی ها را نمیشناسید، آنها خود شیطانند، میدانم که آنها شیطان را دیده اند و تا ابد حکومت خواهند کرد! افرادی مانند مارتین بورمان و خود هیتلر که جسدآنها هرگز پیدا نشد از جمله این افرادند.


اما طراح اصلی این وسیله کیست؟ پروژه ی زنگ طرحی چند شخصیتی بود که بیش از 15 نفر در طراحی آن شرکت داشته اند، اما در این میان یکی از غریب ترین افراد "ویکتور شابرگر" است.

شابرگر متولد 1885 اتریش میباشد، او در واقع یک مخترع است اما علاقه بسیاری به فلسفه و ریاضی داشت و در سن 25 سالگی توانست دکترای هردورشته را در دانشگاه دولتی پروس کسب کند.

پس از به قدرت رسیدن نازی ها در آلمان شابرگر به آنها پیوست و به سرعت تبدیل به یکی از مهم ترین طراحان این حکومت شد، شابرگر بیش از 25 سال از عمر خود را صرف یافتن راهی برای غلبه بر جاذبه با کمترین انرژی کرد، طرح های او به حدی دقیق و خلاقانه بود که بسیاری از آنها ساخته شد.

بسیاری شابرگر را طراح یوفو میدانند، با وجود اینکه شابرگر در سال 1958 درگذشت اما به دلایل مختلفی هرگز اجازه ی نوشتن کتاب و یا مصاحبه پیدا نکرد و به همین دلیل مشخص نیست نظرات شخصی خود او به چه شکلی است اما در سال های مختلف محققان بسیاری با بررسی طرح های او آنها را کاملا عملی و اصولی دانسته اند.


(ویکتور شابرگر)

شابرگر در طرحی بسیار پیچیده به نام "حلقه" موفق شد با اَشکالی مکانیکی بر جاذبه غلبه کند به طوری که در سال 1995 دو مهندس مکانیک در داشنگاه هاروارد موفق به ساخت وسیله ای شدند که با کمترین انرزی میتوانست روی لایه ای بسیار نازک از هوا حرکت کند.

البته یادآوری این نکته بسیار مهم است که تمام مدارکی که از شابرگر به جا مانده با اجازه ی ادارات نظامی آمریکامنتشر شده است و به نظر بسیاری مهم ترین طرح های او همچنان مخفی باقی مانده است.
در پروژه ی زنگ شابرگر یکی از مهم ترین افراد بود و به گفته ی بسیاری او و دیگر نوابغ نازی توانسته بودند راهی برای سفر در مکان و زمان بیابند.

یکی از عجیب ترین نکات درمورد این پروژه این بود که هیتلر شخصا فردی به نام ژنرال"هانس فردریش کارل کاملر" که خود دکترای فیزیک نظری داشت را مامور کرده بود که تمام عوامل این آزمایش را به قتل برساند، او در نهایت موفق به کشتن 8 نفر از اعضای اصلی شد، خود شخص کاملر هرگز پیدا نشد! به عقیده ی بسیاری او نیز با "زنگ" به جهانی دیگر رفته است!


(کاملر)

در مورد علت نامگذاری این آزمایش به زنگ نیز تئوری های بسیار عجیبی وجود دارد، بر اساس علوم کهن و فراطبیعی زمان مرگ فرعون های مصر در تمام مصر زنگ هایی بزرگ قرار داده میشد تا جهان دیگر پذیرای آنها شود.

--------------------------------------------

--------------------------------------------

به دلایل مختلفی نمیتوان نقطه نظری منطقی را درمورد بسیاری از اعمال آلمان نازی در مدت حکومت خود بیان کرد اما باید به این نکته اعتراف کرد که آنها در زمان خود یکی از بلندپروازانه ترین ها بودند.

رضا

بنظر من باید یکسری از دانسته ها را گنار هم گذاشت تا حقیقت بزرگی نمایان شود

ناصر

استیون هاوکینگ هم در اینباره یک نظریه داره و در اون اثبات می کنه که ما نمی توانیم به گذشته صفر کنیم اما می تونیم به آینده صفر کنیم. مرسی از اطلاعات خوبتون

محمدعلی

بسیاری ازنظریه پردازان فضانوردباستان عقیده دارند که آدم فضایی ها یاخاکستریهایی که به زمین سفرمی کنند.شایدماهستیم که به آینده سفرکردیم.بعیدنیست که یکی ازآنهامثلا همیت آقای کاملرباشدکه بعدازناپدیدشدنش حالابه زمین سفرکرده.

سید مهدی

سلام و خسته نباشید خدمت نویسندگان عزیز سایت...
واااااقعا عالی بود، بعد از مدتی، یکی از اون مطالب جالب و مرموز بود که به این راحتی ها اطلاعات درموردش گیر نمیاد. یعنی خیلی براش زحمت کشیده شده.
امیدوارم با همین فرمون به کارتون ادامه بدید!

نوید

البته این پروژه اسم دیگه ای هم داره که بهش پروژه ناقوس هم می گن که همون طور که تو مقاله بالا اومده اطلاعات درباره اش ضد و نقیص

امیر

درسته که ادم کشتن وجنایت کردن امااگه المان نبود نازی ها نبودن ما الان باید باگاری اینور اونور میرفتیم!

Slender man

ماهیت دنیا پیچیده تر از اونچیزیه که کسی بخواد برچسب "خرافات" یا "غیرممکن" به اینگونه مطالب بزنه
خود آفرینش یکی از بزرگترین مسائل شگفت انگیزه
علم روز به روز در حال پیشرفته پس نمیشه گفت چیزی یا موضوعی غیر ممکنه
فقط زمانش هنوز نرسیده
شاید ما ظرفیت دانستن یه سری از واقعیات را نداریم و یا شاید با دونستنشون به زندگی طور دیگه ای نگاه کنیم
واسه همین قبول برخی موضوعات برامون سخته .
ممنون عالی بود

Super Manu.

همیشه ب این فکر میکنم که اگه نازیها تو جنگ جهانی نباخته بودن دنیا الان چه شکلی بود؟

محمد

دوستان به نظر من اینچنین چیزی امکان پذیره و علم این مسئله رو رد نمیکنه
نظریه نسبیت انیشتین هم با این مسئله تا حدودی در ارتباطه
م.م.ع

sam

الان دیگه معلومه زمان چیه و این سفر در زمان های گذشته تنها بلند پروازی بوده و اینها همش خبر های مصنوعی برا هیجان دادن به تاریخه

Soroush ZD

عالی بود ... عالی
امروز خیلی زحمت کشیدی

ارسال نظر جدید