ادامه فعالیت واندرز در صفحه اینستاگرام و کانال تلگرام دنبال می گردد و سایت دیگر به روز رسانی نخواهد شد


برای پیگیری اخبار واندرز۲۳۷، ما را در صفحات اجتماعی دنبال کنید
دیوانه ای که برتخت حکومت نشست و جنایت کرد! کالیگولا امپراطور مجنون. نام واقعی او ژولیوس اگوستوس گرمانیکوس بود،پدر او گرمانیکوس یکی از محبوب ترین پادشاهان روم بود، لقب او به علت چکمه های کوچکی است که همیشه میپوشید،لقب او را بر همین اساس کالیگولا گذاشتند.

پس از مرگ پدرش کالیگولا که فرزند کوچک خانواده ی خود بود به دور از درگیری ها باقی ماند جایی که از 5برادرش سه نفر کشته شدند، و دو نفر دیگر تبعید شدند و یا محبوبیت و صلاحیت خود را از دست دادند، تمام این اتفاقات باعث شد کالیگولا به قدرت برسد، بر اساس متون و مدارک، شش ماه اول حکومت او خوب و عادی بوده اما پس از ان بود که کالیگولا تبدیل به مخوف ترین شاه تایخ شد، او از هیچ جنایتی فرو گذار نمیکرد، کالیگولا بر طبق اسنادی که 80 سال پس از مرگش نوشته شده اند، به زور با خواهران تنی خود رابطه ی جنسی برقرار کرد و با یکی از انها حتی ازدواج نیز کرده بود! در بیش مدارک باقی مانده از دوران او کالیگولا شخصی مجنون و دیوانه با رفتاری سادیسمی معرفی شده است، او که دارای ارتش بسیار قدرتمندی بود دستور داده بود برای او کشتی هایی بسیار بزرگ بسازند! این کشتی ها در دریاچه ی "نمی" در جنوب محل حکومت او قرار داشتند و به نظر میرسد او چندسال اخر عمر خود را در کشتی زندگی میکرده!

در جلدششم تاریخ روم درمورد شخصیت او این گونه سخن رفته:کالیگولا مردی با قدی نسبتا بلند بود،رفتاری بسیار تند و خشن داشت و عموما با حرکاتی جنون امیز راه میرفت، با خواهران خود ازدواج کرد و اسب خود را نایب خدایان میدانست! محبت او به اسبش به حدی بود که در طول حکومتش ده ها نفر را به خاطر سهل انگاری در مراقبت از اسبش به قتل رساند.

درمورد جنایات کالیگولا سخنان بسیاری گفته شده اما از مواردی که قابل ذکر است میتوان به علاقه ی شدید او به کشتار اشاره کرد، کالیگولا مردم خودش را اتش میزده، سربازان دشمن را به اسب میبسته و انقدر انها را میدوانده که اعضای بدنشان متلاشی شود.

او دستور داده بود در مرکز شهر میزی از سنگ قرار دهند، بر روی این میز صدها نفر به فجیع ترین شکل کشته شدند، او دستور قطع دست و پای متهمان را میداد. اما مخوف ترین داستان گفته شده درمورد او مربوط به دیواره ایست که ارتفاع زیادی داشته، در یکی از شورش های مهارشده توسط کالیگولا او دستور داد مردم ان شهر را از این بلندی به پایین پرت کنند!حداقل 5هزار نفر از این دیواره به پایین پرت شدند.

کالیگولا در دوران حکومتش به شدت اصرار بر ساخت دو اثر داشت تا نام او را تا ابد زنده نگه دارند. درمورد علت انجام این کارها و خصوصیات رفتاری عجیب او پزشکان معتقدند که به احتمال زیاد او مبتلا به بیماری ویلسون بوده است. رفتار او نمونه ی بارز یک انسان سادیسمی است،او شب ها با ماه حرف میزده و در کشتن حتی لحظه ی درنگ نمیکرده.

کالیگولا در سن 29سالگی توسط دوتن از مشاوران خود که به همسر یکی از انها تجاوز کرده بود کشته شد. دربسیاری از متون ادبی معاصر مانند کامو و گراوز به او اشاره شده است و میتوان او را نامدار یک حاکم خونخوار در تاریخ دانست. در سینما نیز او از شهرت بالایی برخوردار است،که میتوان به فیلم ردا محصول سال 1953 با بازی جی رابینسون اشاره کرد.

از سخنان معروف او:::بگذارید از من متنفر باشند،تا زمانی که از من میترسند مهم نیست!

روم تنها یک شهر است،پر از مردمی که منتظرند گردنشان قطع شود!


imdb

.نفس.

این آقای محمود مثل اینکه به زندگی و مستند حشرات و یوز ها علاقه وافری دارن

Alireza Juve

شبیه این مقاله رو قبلا تو مجله دانستنیها خون ه بودم اما خوندن دوباره اش خالی از لطف نبود.

محمود

اوووف ... عالی فردین جان
یه فیلم با همین نام ازش ساختن... فکر کنم پرخرج ترین فیلم پورنوی تاریخ باشه!!! فیلمش ممنوعه هم هست تو خیلی از کشورها، خودم کامل ندیدمش هنوز

Super Manu.

سلام داداش ....ایول.....عالی...
منن از همین الان یکی از طرفدارای سایتتم

mahdi

درود فردین جان عالی بود :)

اون مقاله های که قبلا حذف شده بودم راستی میتونی بزاری دوباره؟

اگه نشد پی دی اف بزار


واژگونتم :)

ارسال نظر جدید