ادامه فعالیت واندرز در صفحه اینستاگرام و کانال تلگرام دنبال می گردد و سایت دیگر به روز رسانی نخواهد شد


برای پیگیری اخبار واندرز۲۳۷، ما را در صفحات اجتماعی دنبال کنید
همین چند سال پیش بود که یک هواپیمای مسافربری مالزی با تمام خدمه و مسافران خود ناپدید و با وجود تلاش زیاد بسیاری مسئولین سرنوشت این هماپیما همچنان نامشخص است، با وجود تمام تکنولوژی های امروزی یک هواپیمای مسافربری و تمام مسافرانش ناپدید شدند همین مسئله باعث که انتظار چندان زیادی از مردمان سال های قبل در حل چنین معماهایی نرود، یکی از این معماهای عجیب مربوط به یکی از مجهزترین کشتی های انگلیسی در 1876 سال های میلادی بود، کشتی تمام فلزی که اتفاقی بسیار عجیب برای آن پیش آمد.


کشتی مارلبورو در زمان خود یکی از بزرگترین کشتی های انگلیسی بود که دارای دو قسمت بسیار بزرگ و مجهز داخلی برای خدمه بود، این کشتی در سال 1875 توسط مهندسی به نام "رابرت ددکان" طراحی شد و در سال 1876 به آب انداخته شد.

بین سال های 1876 تا 1883 کاپیتان این کشتی ویلیام اندرسون بود که در این مدت بیش از 25 هزار کیلومتر را با این کشتی طی کرد و 4 بار به نیوزلند و 3 بار نیز به افریقای جنوبی رفت، این کشتی بین سال های 1876 تا 1883 بیش از هرکشتی دیگری در انگستان سفر موفقیت آمیز به نام خود ثبت کرده بود به طوری که در کل 19 بار بین فواصل نیوزلند و  قاره های دیگر رفت و امد کرده بود.

در سال 1884 کاپیتانی این کشتی به شخصی به نام کاپیتان "هرک" سپرده شد، او نیز موفق شد بارها بین انگلیس و اسپانیا رفت امد موفق آمیز انجام دهد اما در سال 1890 این کشتی به شکل ناگهانی و بدون هرگونه دلیل مشخصی ناپدید شد.


(مسیر رفت و امدهای این کشتی)

در 11 ژانویه 1890 این کشتی با 35 خدمه و باری از گوشت یخ زده و میوه بندر گلاسکو را ترک کرد و دو روز بعد به علت نرسیدن به محل تحویل دادن بار مفقود گزارش شد، تمام کشتی های باری و نظامی که در همان مسیر رفت آمد داشتند مسئول شدند که در صورت دیدن هرگونه کشتی و یا شواهدی که حاکی از غرق شدن این کشتی باشد مراتب را به صورت گزارش کنند.

پس از گذشت سه ماه از این حادثه در نهایت به عقیده ی بسیاری از افراد با تجربه و کاپیتان ها این کشتی غرق شده  در عمق بسیار زیاد به نظر می آمد این فرضیه به این علت بود که در آن زمان تکه های یخ بسیار بزرگی در همان حوالی وجود داشتند.

در 18 می 1891 گزارش هایی مبنی بر دیده شدن یک کشتی در شمال ایرلند و نزدیکی یکی از جزیره های حوالی آن به مرکز کنترل ترافیک کشتی بریتانیا شد، در نهایت این کشتی در یکی از جزیره های دورافتاده شمالی به شکلی کاملا سالم کشف شد.

اتفاقی که برای این کشتی افتاد تا به امروز نیز یکی از عجیب ترین اتفاقات تاریخ کشتی رانی است، تمام خدمه کشتی در حالی که تنها اسکلتی ازآنها باقی مانده بود هنوز درون کشتی بودند.

در سال 1913 گزارشی دقیق از این حادثه در یک روزنامه سنگاپوری به چاپ رسید که خود این گزارش در واقع یک برداشت از گزارشات کلی این حادثه بود، این گزارش به متن زیر بود: (خلاصه)-----

کشتی در شرق کیپ هورن کشف شد، از همان ابتدا این حادثه بسیار غیرطبیعی به نظر میرسید این گونه به نظر میرسد که خدمه این کشتی به دلیلی نه تنها کشتی را ترک نکرده اند بلکه تا زمان مرگ خود همانجا نشسته اند، به هرحال بسیاری از این خدمه افرادی بسیار کارکشته بودند که بیشتر عمر خود را در دریا طی کرده بودند، هیچ حرکتی در کشتی دیده نمیشد و اسکلت خدمه به شکلی بسیار وحشتناک روی سکوها و کف کشتی افتاده بود.

اما چیزی که از تمام این حوادث عجیب تر بود اتاق کاپیتان بود، در این اتاق کاپیتان و سه نفر دیگر از خدمه در حالی که به نظر میرسید قصد انجام کاری را داشتند مرده بودند و اسکلت آنها مانند یک اثر باستانی روی زمین افتاده بود.

-----

همان طور که مشخص است نکات بسیار عجیبی در این گزارش وجود دارد و تا به امروز نیز مشخص نیست چگونه افرادی این چنین با تجربه تا زمان مرگ خود بدون اینکه هرگونه تلاشی برای زنده ماندن کنند درون کشتی نشسته اند.

در یکی از گزارشات تخصصی در رابطه با این کشتی آمده است که مکان گم شدن این کشتی با محل پیدا شدن آن بیش از 250 کیلومتر فاصله دارد که این نکته بسیار عجیب است و دلیل این مسیر اشتباه نیز مشخص نیست این در حالی است که آب و هوا نیز در ان زمان نسبتا مناسب بوده است.

نکته ی بسیار جالب دیگر نیز این است که کشتی مارلبورو یک خواهر کوچکتر نیز به نام "داندین" داشت، این کشتی نیز در در سال 1892 ناپدید شد با این تفاوت که هرگز از آن اثری یافت نشد، به عقده ی بسیاری این دو کشتی نفرین شده بودند!

سناتور

من یه نگاه اجمالی به تقویم میلادی انداختم انگار از ژانویه ۱۹۹۰تا می یا می ۱۹۹۱،میشه شونزده ماه،درسته بچه ها؟شونزده ماه بعد امکان اسکلت شدن جسد هست دیگه نیس؟در جواب اون دوستی که گفته یکساله جسد حتی زیرخاک هم اسکلت نمیشه؟البته من شنیدم جنازه زیر خاک بعد چهل روز شروع به اسکلت شدن میکنه چون باکتریها از داخل تجزیش میکنن،حالا چه زیر خاک چه بیرون در معرض آب و هوا.

mrym

احتمال خفه شدن یا وجودگاز هایی بوده که سریع باعث شده بمیرن...یا حتی خوردن چیزی سمی توسط همه!

علی

من یسری مقاله راجع به چند تا اتفاق شبیه به این تو جاهای مختلف دنیا خونده بودم مثل هواپیمایی که 10 دقیقه رو هوا ناپدیدمیشه و ناگهان دوباره پیدا میشه و وقتی میشینه متوجه میشن که ساعت تموم افرادی که تو هواپیما بودن 10 دقیقه عقب افتاده و هیچکدوم از افراد داخلش هیچ چیزی احساس نکردن... خلاصه دلیل این اتفاقات میتونه مرتبط با بعد چهارم هستی یعنی زمان باشه و علم تا حدودی ثابت کرده که با بوجود اومدن ناهنجاری توی بعد زمان مکان احتمال همچین چیزی وجود داره که ناگهان یک وسیله ای به چندین سال بعد پرتاب بشه و مطمعنا تاثیرات اینچنینی هم میتونه روی موجودات زنده ی این اتفاق بذاره چون بالاخره عمر انسان محدوده

سعید

یه فرضیه دیگه هم میتونه مطرح باشه
اونم اینکه کاپیتان و خدمه صحنه سازی کردند
کشتی رو بردند به جایی دیگه و یه سری اسکلت به جای خودشون گذاشتن و لباسهای خودشون رو تنشون کردند
حالا اینکه علتش چیه معلوم نیست یا بار خاصی تو کشتی بوده میخواستن بین خودشون تقسیمش کنند یا هر دلیل دیگه ای.
دلیل این امر اینه که فاصله گم شدن کشتی و پیدا شدنش فقط یک ساله و در یک سال امکان نداره همه گوشت بدن از بین برده و فقط اسکلتش باقی بمونه حتی زیر خاک، چه برسه به روی عرشه کشتی. ضمن اینکه داخل کشتی پر از غذا بوده پس از گرسنگی نمردند.
احتمالات دیگه ای مثل اینکه یک جانور یا موجود فراطبیعی گوشت اونها رو خورده باشه هم مردوده، چون در این صورت باید اندکی نشانه از درگیری و زد و خورد در کشتی باقی میموند

امیر

موضوع مطلب خیلی خوب بود ولی جا داشت طولانی تر باشه و در مورد نظریه های مختلف بیشتر توضیح میداد. دمت گرم

امیر

عااللییییی بود

آرمان شیمیدان

دمت گرم فردین امیدوارم همینجوری ادامه بدی! فقط یه سوال سایت واسه من فقط با فی لتر شکن باز میشه نمیدونم چرا ؟ سایتهای دیگه کاملا عادیه فقط باید واسه واندرز ف شکن روشن کنم ...

پاسخ :

تا حالا گزارشی نشده. یه چند روز دیگه هم صبر کنید شاید مشکل سراسری نباشه.

سید مهدی

با عرض سلام و خسته نباشید خدمت کارکنان سایت...
باید بگم وااااقعا سایت داره خوب کار میکنه(جدا از موضوع و کیفیت مطالب) چرا که روند بروز رسانی خیلی سریع تر و منظم تر از قبل شده و مطالب هم بسیار جذاب هستند!
امیدوارم همیشه همینجوری بمونید و جزو بهترین سایت های پژوهشی ایرانی باشید!
یا علی.....

پاسخ :

با تشکر از لطف و محبت شما...

سميرا وجداني

احتمالا كار كارِ يوفو ها بايد باشه

محسن

درود و سپاس

Bagher

جل الخالق...

ارسال نظر جدید